Coriflex LED to diodowy system linii świetlnych nowej generacji elastycznie adaptujący się do różnorodnych wymogów oświetleniowych. Rozwiązanie to jest uniwersalne i wkomponuje się w każdą koncepcję wnętrza: hal przemysłowych, pomieszczeń sprzedażowych, a także reprezentatywnych przestrzeni biurowych.

Oprawy liniowe wewnętrzne Coriflex LED charakteryzuje wysoka wydajność – 105 lm/W. Źródło światła stanowi system energooszczędnych diod LED, które zapewniają strumień świetlny emitujący maksymalnie 4400 lumenów na jednostkę. Dzięki temu zapewniają dużą oszczędność energii, krótki czas amortyzacji oraz ekonomiczną eksploatację – świecą bowiem do 50 tysięcy godzin.

Jednoczęściowa koncepcja budowy optymalizuje również procesy związane z planowaniem i instalacją ciągu świetlnego. Wsporniki, odbłyśniki i profile nośne zostały wbudowane w system w celu ułatwienia montażu. Dodatkowo wyposażone zostały w konfigurator, który ma za zadanie wspierać instalatorów i projektantów przy aranżacji oświetlenia indywidualnego oraz rozwiązań logistycznych. Natomiast kompaktowe elementy dostarczane są odpowiednio do pomieszczenia eksploatacji.

W zależności od zakresu, projektanci mogą wybrać z różnych wariantów barwę światła, natężenie strumienia świetlnego (od 3800 do 4400 lumenów) i odpowiedni wzór. Oprawy liniowe dostępne są w wersji do nadbudowania i do zwieszenia.