Amazon przygotowuje się do otwarcia kolejnego centrum realizacji zamówień w Polsce w Gorzyczkach (gm. Gorzyce) w województwie śląskim. Inwestycja zostanie oddana do użytku jeszcze w tym roku, a już teraz trwa rekrutacja na stanowiska kierownicze, specjalistyczne oraz pracowników poziomu początkowego. W ciągu pierwszego roku w obiekcie zatrudnienie znajdzie około tysiąca osób.

Amazon potwierdził plany otwarcia nowego budynku w Gorzyczkach. Będzie to już trzecie centrum logistyczne w województwie śląskim, obok działających już jednostek w Sosnowcu i Gliwicach. W ciągu pierwszego roku, w ramach nowej inwestycji powstanie około tysiąca stałych miejsc pracy. Osoby zatrudnione w centrum będą odpowiedzialne za obsługę wielkogabarytowych i niestandardowych zamówień klientów (takich jak np.: elementy wyposażenia domu, sprzęt ogrodowy czy duże AGD).

– Inwestycja Amazon w Gorzyczkach jest kolejnym przykładem zaangażowania naszej firmy w rozwój regionu. Nowe centrum logistyczne przynosi liczne korzyści społeczne i ekonomiczne, przyczynia się do zwiększenia zatrudnienia, sprzyja rozwojowi lokalnych inwestycji – komentuje Tomasz Michalski, General Manager centrum logistycznego Amazon w Gorzyczkach. – Ponadto, start nowego centrum Amazon idzie w parze z rozbudową infrastruktury logistycznej oraz umacnianiem więzi z lokalną społecznością – dodaje Michalski.

Uruchomienie nowego centrum realizacji zamówień zaplanowane jest na drugą połowę roku, jednak już teraz Amazon prowadzi intensywną rekrutację. Obok pracowników poziomu początkowego, pracę znajdą menadżerowie i specjaliści w zakresie zarządzania operacyjnego, inżynierii i utrzymania ruchu, HR, IT czy BHP. Wszystkie osoby w Amazon mogą liczyć na stabilne zatrudnienie, bezpieczne środowisko pracy oraz szeroki pakiet benefitów już od pierwszego dnia pracy.

Pracownicy poziomu początkowego w centrum logistycznym w Gorzyczkach będą mogli otrzymać maksymalną stawkę godzinową w wysokości 29,90 zł/godz. brutto, wliczając premię za obecność w pracy zgodnie z grafikiem. Ponadto, wśród benefitów czekających na nowych pracowników Amazon znajdą się, m.in.: prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, bezpłatny dojazd do pracy autokarem na wybranych trasach czy pełnowartościowe ciepłe posiłki za 1zł, serwowane w kantynach. Poza benefitami, firma zaoferuje pracownikom atrakcyjny pakiet szkoleń podnoszących ich kompetencje. W ramach programu „Postaw na swój rozwój” („Career Choice”) pracodawca będzie pokrywać aż 95% kosztów wybranych przez pracowników kursów czy studiów, a całe dofinansowanie będzie mogło sięgać nawet 26 tys. zł.

W tym roku Amazon już po raz trzeci znalazł się wśród laureatów certyfikatu dla najlepszych pracodawców, przyznawanego przez Top Employers Institute. Firmę wyróżniono m.in. za skuteczne zarządzanie strategią biznesową i zasobami ludzkimi, przebieg procesu rekrutacyjnego oraz tworzenie integracyjnego środowiska pracy.