Wydarzenie odbędzie się 17-19 października tego roku w Targach Kielce. Pierwszy dzień targowy będzie dniem zamkniętym dla zwiedzających. Adresowany będzie przede wszystkim w kierunku wystawców, tak aby maksymalnie wykorzystali obecność na tym wydarzeniu pod względem biznesowym. W tym też czasie zorganizowany zostanie tzw. Demo Day w takcie którego startupy prezentować się będą przed inwestorami. Umożliwi to efektywniejsze nawiązanie relacji, które być możą sprzyjać będą dalszemu rozwojowi projektów.

Drugi i trzeci dzień obfitować będzie w tematyczne konferencje, pokazy i warsztaty przygotowane tak przez oganizatorów targów jak i wystawców.  Jedną z nich jest konferencja Human Tech –  Człowiek a technologie, technologie dla człowieka. Jest ona odpowiedzią na coraz większą dominację wykorzystania technologii we współczesnym świecie. Powszechność wykorzystania wielu nowych rozwiazań sprzyja ratowaniu życia ludzkiego, ułatwia funkcjonowanie po wypadkach, pomaga przy leczeniu.

Dlatego też duży nacisk kładziony będzie na wykorzystanie nowinek technologicznych w medycynie. Ten panel zakłada takie obszary tematyczne jak biotechnologie i wykorzystanie urządzeń mobilnych i aplikacji w zakresie ratowania życia czy przybliżenie rozwoju telemedycyny. Innym zagadnieniem jaki poruszony bedzię to telepatia w technologii i zastosowanie technologii sterowania myślami w codziennym życiu. Nie zabraknie też rozmów o osobach, którym nieraz najtrudniej jest odnaleźć się w szybko zmieniającym się świecie, czyli seniorów.

Kolejny z paneli poruszać będzie takie tematy jak wykorzystanie technologii w edukacji i czasie wolnym. Prelegenci mówić będą o e-learningu i możliwości wykorzystania postępu technologicznego w szkołach. Jak można uatrakcyjnić zwiedzanie muzeów czy uprawianie sportu. Poruszone zostaną też takie tematy jak druk 3D i jego obecność w codziennym życiu.

Technologia powoduje, że możemy w lepszy i szybszy sposób monitorować postępy w nauce, poznawać ciekawostki na przykład z historii w dogodniejszy i bardziej efektowny sposób. Coraz mniej dziwi też fakt, że każdy z nas już niebawem będzie mógł wydrukować sobie dowolny przedmiot.

Konferencja Human Tech ma na celu promocję nowych rozwiązań technologicznych dla człowieka. Tak w zakresie medycyny, rozwiązań zdrowotnych jak i procesu kształcenia i spędzania wolnego czasu.

Kolejna z konferencji Biz Tech – Biznes w technologiach, technologia w biznesie służyć ma prezentowaniu nowych możliwości rozwoju biznesu, nowym wdrożeniom i ich skalowalności.

Biznes już praktycznie nie może się obyć bez technologii. Pęd życia, szybko zmieniająca się rzeczywistość sprawia, że technologia pomaga w koordynacji niektórych zadań, umożliwia automatyzację pewnych czynności, a co za tym zmniejszenie kosztów prowadzenia firmy. Powstają też nowe możliwości rozwoju biznesu, dotychczas niezagospodarowane, a będące rezultatem rozwoju technologii.

W ramach tego wydarzenie planowane są takie tematy jak wpływ innowacji w IT na konkurencyjność w biznesie – narzędzia analityczne i big data. Współpraca biznesu z ośrodkami badawczymi na uczelniach i wykorzystanie ich potencjału i rozwiązań w praktyce. Nie zabraknie także tematów z obszaru smart cities, smart homes, smart cars. Dyskusje toczyć się będą o grach przyszłości, czyli o tym jak będzie wyglądal wirtualny świat 5D bez konsoli, komputerów, tabletów – czy przenikną do codziennego życia wspomagając naszą efektywność? Rozmawiać też będziemy o tym, cz zegarki i okulary wyprą smartfony – komunikacja a urządzenia przyszłości oraz jak wyglądają innowacje w branży energetycznej i jakie one mają przełożenie na ekologia.

Na zakończenie drugiego dnia targów Inno-Tech Expo odbędzie się barcamp KielceCom Future Tech, gdzie zaproszeni prelegenci opowiadać będą o technologiach przyszłości. Wystąpienia stanowić mają dodatkową platformę wymiany wiedzy i opinii w zakresie innowacji i rozwoju technologicznego. Nieformalna atmosfera spotkań charakterystycznych przede wszystkich dla branży IT, ma dodatkowo umożliwiać nawiązywanie relacji biznesowych.