Użytkownicy Twisto w Polsce mogą już płacić za zakupy BLIKIEM. Nowością jest również konto z zestawieniem wszystkich transakcji.

Twisto to dynamicznie rosnący fintech, oferujący nowatorską formułę zakupową „kup teraz, zapłać później”, dzięki której klient może płacić w sklepie internetowym w późniejszym terminie, natomiast sprzedawca otrzymuje pieniądze przelewem już następnego dnia roboczego od momentu złożenia zamówienia. Aby dokonać zakupu z Twisto wystarczy jedno kliknięcie. Kupujący ma aż 21 dni na podjęcie decyzji czy produkt spełnia jego oczekiwania, jego odesłanie lub zapłatę Twisto. Nie ponosi przy tym żadnych kosztów, a w przypadku zwrotu produktu pieniądze nie opuszczają jego konta. Dotychczas Twisto umożliwiało klientom realizację płatności przelewem na dedykowane konto. Teraz udostępnia dodatkową formę płatności – BLIKA. Twisto sfinalizowało właśnie prace nad wdrożeniem tego popularnego rozwiązania płatniczego.

– Odpowiadamy na potrzeby i oczekiwania naszych klientów i stale udoskonalamy oferowane usługi. Nasi klienci są przyzwyczajeni do maksymalnej wygody podczas robienia zakupów w sieci. Dlatego oprócz zwykłych przelewów udostępniamy użytkownikom Twisto płatności BLIKIEM. To jedno z najbardziej popularnych w Polsce rozwiązań płatniczych – mówi Krzysztof Blinowski, szef Twisto w Polsce.

Z badań Twisto wynika, że BLIKA zna nawet 77 proc. Polaków, a rozpoznawalność rozwiązania wśród osób poniżej 34 roku życia, mieszkających w dużych miastach, sięga nawet 80 proc.
Nowym udogodnieniem dla osób korzystających z Twisto jest również bezpłatne, indywidualne konto użytkownika, zawierające zestawienie wszystkich zakupów zrealizowanych z Twisto oraz  informacje o statusie związanych z nimi płatności.

– Każdy, kto zrobi zakupy z Twisto może otworzyć takie konto jednym kliknięciem. Znajdzie tam zestawienie wszystkich transakcji oraz informację o terminach spłaty. Użytkownik może uregulować rachunek osobno za każde zamówienie lub, jeśli ma do zapłaty kilka rachunków, zrobić to łącznie, wykonując jedną transakcję – mówi Krzysztof Blinowski.

Twisto pracuje obecnie nad udostępnieniem klientom wielowalutowej karty do płatności w sklepach internetowych i podczas codziennych zakupów w sklepach stacjonarnych w Polsce i za granicą.

Twisto działa w Polsce od lipca 2018 r. jako formuła zakupową „kup teraz, zapłać później” i jest już dostępne w ponad 135 sklepach internetowych. Twisto jest jednym z najszybciej rozwijających się fintechów w Europie. Partnerem strategicznym Twisto w Polsce jest ING Bank Śląski. Firma powstała w Czechach. Wśród udziałowców są grupa ING oraz towarzystwo ubezpieczeniowe Uniqa.

Twisto to fintech z siedzibą w czeskiej Pradze, który działa na tamtejszym rynku e-commerce od 2013 r., gdzie jest liderem w zakresie płatności typu „kup teraz, zapłać później”. Twisto obsługuje około 430 tys. klientów w ponad 600 sklepach internetowych. Od lipca tego roku Twisto działa w Polsce w strategicznym partnerstwie z ING Bankiem Śląskim. Usługi Twisto są oferowane sklepom korzystającym z płatności online imoje, a także samodzielnie.