Użytkownicy Twisto w Czechach mogą już płacić za zakupy przy pomocy Apple Pay. Fintech planuje udostępnienie takiej opcji również klientom w Polsce. Wcześniej jednak zaoferuje na naszym rynku możliwość spłaty za pośrednictwem BLIKA.

Twisto, dynamicznie rosnący fintech, oferujący nowatorską formułę zakupową „kup teraz, zapłać później”, dzięki której klient ma aż 21 dni na zapłacenie za e-zakupy bez żadnych dodatkowych kosztów, systematycznie rozbudowuje ofertę produktową dla klientów. W Czechach oferuje aplikację mobilną zintegrowaną z kartą wielowalutową i bransoletką do płatności NFC, którymi można wygodnie płacić w tradycyjnych sklepach. W tym tygodniu Twisto znalazło się w grupie czeskich instytucji finansowych, które jako pierwsze wdrożyły płatności za pomocą iPhona, iPada i Apple Watch.

– Dane z całego świata pokazują, że użytkownicy IOS są bardziej otwarci na nowe technologie i mobilne płatności niż osoby korzystające z innych systemów operacyjnych. Pierwsze godziny po udostępnieniu Apple Pay przy płatności z Twisto potwierdzają, że był to strzał w dziesiątkę. Z usługi natychmiast zaczęli korzystać nasi dotychczasowi, jak i nowo pozyskani klienci – mówi Michal Šmída, założyciel i CEO Twisto.

Jak zapowiada, również w Polsce portfolio fintechu działającego od kilku miesięcy, będzie systematycznie powiększane. W tym roku użytkownicy będą mogli zamówić kartę Twisto. W przyszłości planowane jest też uruchomienie płatności Apple Pay.

Obecnie finalizowane są prace nad wdrożeniem płatności BLIKIEM.

– Od uruchomienia płatności z BLIKIEM dzielą nas już tylko dni. Nasi klienci zyskają dodatkową, bardzo wygodną opcję regulowania należności za zakupy wobec Twisto. Już wkrótce będą mogli zapłacić w ten sposób za każdy produkt z osobna oraz jednorazowo za wszystkie zakupy zrobione z Twisto, które zostaną zgromadzone na jednym koncie, co jeszcze bardziej uprości proces rozliczeń – mówi Krzysztof Blinowski, szef Twisto w Polsce.

Obecnie kupujący z Twisto regulują należności za zakupy robiąc przelew na dedykowane konto. Użytkownik nie musi przy tym wpisywać tytułu przelewu ani żadnych dodatkowych danych.

Twisto działa w Polsce od lipca 2018 r. jako formuła zakupową „kup teraz, zapłać później” i jest już dostępne w ponad 100 sklepach internetowych.