Marka Cheetos proponuje konsumentom niecodzienną zabawę, a jednocześnie możliwość grania o 100 000 zł. Muzeum Cheetos to jedyne w swoim rodzaju miejsce, w którym na pokaz wystawione mogą zostać prawdziwe chrupki Cheetos Crunchos o kształtach zbliżonych do postaci, roślin, zwierząt, przedmiotów lub obiektów architektury. O umieszczeniu niecodziennych eksponatów w muzeum decydują konsumenci – otwierając paczki z Cheetos Crunchos mogą uznać, że zamiast schrupać kolejny pyszny kształt, lepiej jego zdjęcie wstawić na wystawę. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą od 4 lutego do 10 marca 2019 roku.

Każda chrupka Cheetos Crunchos ma inny kształt – ich proces produkcji sprawia, że nie ma dwóch takich samych. A przy tym często przypominają coś, co już skądś znamy – np. konika morskiego, kota, czy krzywą wieżę w Pizie. W Ameryce konkurs ten zapoczątkował niezwykłe poruszenie wśród konsumentów, którzy z wielkim zaangażowaniem ruszyli na poszukiwania najbardziej niecodziennych kształtów Cheetos Crunchos, jakie kiedykolwiek im się trafiły w paczkach tej popularnej przekąski.

– Niezwykle przyjemnie jest chrupać pyszne Cheetos Crunchos, ale uwaga: może warto przyjrzeć się bliżej poszczególnym chrupkom wyjmowanym z paczki? Bo jeśli znajdziesz niespotykany kształt, na przykład dwa nagie miecze spod Grunwaldu, możesz powalczyć o nagrodę główną w konkursie – niebagatelne 100.000 zł! Aby wziąć w nim udział i wstawić swój własny eksponat do Muzeum Cheetos, wystarczy że sfotografujesz znaleziony kształt, a po zarejestrowaniu na stronie konkursowej www.muzeumcheetos.pl wyślesz zgłoszenie, zawierające wykonane zdjęcie wraz z jego kreatywnym opisem – powiedziała Katarzyna Frydrych, Kierownik Marki Cheetos w PepsiCo.

W konkursie wykorzystać można nowy wariant chrupek, Cheetos Crunchos, dostępny w sklepach detalicznych na terenie Polski, w dwóch pysznych smakach: Sweet Chilli oraz Cheese & Ham Toast. Sprzedaż promocyjnych opakowań trwa od 4 lutego do 10 marca 2019 roku lub do wyczerpania zapasów produktów promocyjnych. Zwycięzca konkursu otrzyma premię pieniężną w wysokości 100 000 zł, a laureaci nagród I i II stopnia zostaną nagrodzeni kwotami odpowiednio 10 000 zł oraz 1000 zł. Każdy uczestnik może wziąć udział w konkursie wielokrotnie. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu i warunków udziału znajdują się w regulaminie konkursu dostępnym pod tym linkiem.

– W Ameryce konkurs cieszył się takim powodzeniem, że po jego zakończeniu powstało prawdziwe Muzeum Cheetos przy centralnym placu Nowego Jorku – Times Square. Fani Geparda Chestera i firmowanej przez niego przekąski mieli tam okazję zobaczyć najbardziej niezwykłe kształty, a wszystkie ściany były wykonane oczywiście z chrupek Cheetos – dodała Katarzyna Frydrych.

Kampania 360° pod hasłem „A Ty, co widzisz w Cheetos?” obejmuje zasięgiem TV, kina, kanał digital, w tym media społecznościowe (YouTube, Facebook) oraz kreatywne samplingi. Za jej strategię, koncept kreatywny, działania w kanałach digital oraz spot TV odpowiada VMLY&R Poland. Agencja przygotowała także promocyjne i produktowe reklamy w przerywniku oraz konkursowy landing page. Obsługą konkursu zajmuje się agencja Avanti. Za planowanie i zakup mediów odpowiedzialny jest dom mediowy OMD. Organizacją i obsługą samplingów zajmuje się agencja EWESA. Obsługę PR zapewnia Questia Communications Management Consultants.