Panasonic zaprezentował nowy profesjonalny wyświetlacz TH-55LFV70 o najcieńszej na rynku 3,5-milimetrowej ramce. Umożliwia on tworzenie ogromnych ścian wideo o najwyższej jakości obrazu, w których połączenia miedzy ekranami są praktycznie niewidoczne.

Jedną z ciekawszych funkcji TH-55LFV70 jest system awaryjnego przełączania sygnału. Dzięki niemu, jeśli w przesyłaniu głównych sygnałów wideo i audio do dostępnych portów DVI-D, HDMI, DisplayPort, Digital Link oraz portu USB wystąpi przerwa, system natychmiast przełączy się na sygnały zastępcze. To sprawia, że urządzenia doskonale nadają się do wymagających zastosowań, jak pomieszczenia kontrolne czy centra nadzoru. Oprócz tego, model TH-55LFV70 umożliwia ciągłą pracę przez całą dobę oraz instalację w orientacji pionowej.

– Dzięki matrycy IPS (z ang. in-plane switching) wyświetlacz oferuje szeroki kąt widzenia i wysoką jakość obrazu. Dodatkowo jest wyposażony w powłokę antyrefleksyjną i zapewnia jasność na poziomie 700cd/m2 – mówi Enrique Robledo, Marketing Manager w Panasonic. – Nowe oprogramowanie do kalibracji obrazu obsługuje czujniki oferowane przez różnych dostawców
i pozwala w bardzo łatwy sposób zapobiec różnicy w kolorach pomiędzy wyświetlaczami
– dodaje Enrique Robledo.

Urządzenie będzie dostępne na polskim rynku od listopada 2014 roku u Autoryzowanych Dystrybutorów Panasonic w cenie od 24 000 zł netto.