Uniscale przedstawia nową generację krajalnic firmy GRAEF przeznaczonych dla handlu detalicznego, firm cateringowych i małej produkcji. Automatyczne krajalnice z serii VA są symbolem wysokiej jakości produktów Made in Germany, charakteryzując się najlepszymi parametrami w zakresie wytrzymałości i precyzji krojenia. Firma Uniscale jest   dystrybutorem tych nowoczesnych urządzeń w Polsce.

– W skład nowej serii krajalnic automatycznych  VA niemieckiej firmy  GRAEF wchodzą trzy modele: VA 802, VA 804 i VA 806. Każdy z nich został zaprojektowany z wykorzystaniem wysokogatunkowych materiałów i innowacyjnych technologii, które poza nowoczesnym, ergonomicznym wyglądem zwiększają wydajność, precyzyjność oraz szybkość krojenia (od 30 do aż 70 cięć na minutę). Co więcej, nowe urządzenia firmy GRAEF spełniają wszystkie najwyższe standardy dotyczące bezpieczeństwa pracy, są też proste i łatwe w użyciu. – opowiada Winicjusz Wojciechowski, dyrektor ds. sprzedaży w firmie Uniscale.

Przykładowo, w przypadku krajalnicy GRAEF VA 802 intuicyjny panel operatora  pozwala w szybki i w prosty sposób uzyskać odpowiednie ułożenie pokrojonego produktu: 4 kolumny po 6 cm każda, 4 rzędy z dowolnie ustalonym odstępem pomiędzy nimi, po okręgu z wieloma warstwami, w rzędach jeden plasterek na drugim. Producent wprowadził w tym urządzeniu i inne przydatne patenty, typu odporne na zerwanie łańcuszki odbierające pokrojony produkt, system docisku krojonego produktu (który pozwala na krojenie „do ostatniego plasterka”) oraz automatyczny system dobierania skoku stołu podawczego, dzięki któremu krajalnica dostosowuje skok stołu do szerokości produktu, zwiększając szybkość krojenia.

Kolejną zaletą krajalnic z serii VA firmy GRAEF jest m.in. możliwość pracy manualnej, wspomaganej jednak przez funkcję przesuwania stołu podawczego, dosłownie ruchem „jednego palca”. Jest to przydatne szczególnie w branży cateringowej i pozwala na precyzyjne krojenia niewielkich ilości produktów bez większego wysiłku osoby obsługującej urządzenie.

W każdym z modeli krajalnic serii VA można tez indywidualnie ustawić szybkość stołu podawczego, a dzięki łączności przez Bluetooth możliwe  jest dowolne programowanie urządzeń.  Warto również zwrócić uwagę na łatwo dostępny panel operatora i inne elementy krajalnic, które są odporne na zachlapania, a jednocześnie ułatwiają czyszczenie.