Uniscale jest dostawcą dedykowanych rozwiązań dla sieci handlu detalicznego, branży spożywczej i gastronomii. Firma, z myślą o sprawniejszej obsłudze klientów, wprowadza znaczące udoskonalenia informatyczne. Digitalizacja usług serwisowych obejmuje dwie platformy: specjalną aplikację dostępną poprzez tablet (element wyposażenia każdego serwisanta), a także skonfigurowany z tą aplikacją interaktywny portal dla klientów. Nowe usprawnienia wyznaczają nieznany wcześniej na polskim rynku standard obsługi, której innowacyjność jest szczególnie wysoko oceniana przez partnerów biznesowych firmy.

Uniscale jest jedną z nielicznych firm w Polsce, która oferuje kompleksową obsługę serwisową urządzeń różnych producentów w placówkach na terenie całego kraju.
– Do tej pory, niezależnie od miejsca, w którym wymagany był serwis urządzeń, zlecenia przyjmowane były w jednym punkcie – centrali serwisowej Uniscale, przez telefon lub e-mail. Już możliwość składania zleceń centralnie, niezależnie od lokalizacji geograficznej placówki firmy, restauracji lub sklepu stanowiła bardzo duże uproszczenie dla klientów sieciowych. Postanowiliśmy jednak pójść o krok dalej i wprowadzić  wręcz rewolucyjne , jak na rynek polski, usprawnienia informatyczne, które gwarantują nie tylko znacznie szybsze wykonanie napraw, ale i lepszą kontrolę jakości dostarczanych przez nas usług – mówi Włodzimierz Kander, prezes firmy Uniscale.

Dzięki wyposażeniu każdego serwisanta w tablet ze specjalną aplikacją zsynchronizowaną z portalem, do którego dostęp mają klienci, czas wykonana usługi został znacznie skrócony. Klient po zalogowaniu  do portalu zgłasza potrzebę naprawy bądź kontroli danego urządzenia w określonej placówce swojej firmy. Wraz z tą informacją do serwisanta niemal natychmiast trafia pełna instrukcja, dzięki której prawidłowo wykona zadanie. Ujednolicenie nomenklatury dla  urządzeń i ich części zamiennych sprawia, że serwisant w momencie zgłoszenia naprawy wie dokładnie czego będzie ona dotyczyć i w co musi się wyposażyć, aby  usługa została wykonana sprawnie i skutecznie. Tym samym niwelowane jest ryzyko daremnej wizyty. Wcześniej, na skutek wymiennego nazewnictwa zdarzało się, że do wykonania pełnej usługi serwisowej potrzebne są części zamienne, których serwisant w danym momencie nie posiadał.  W takich sytuacjach konieczne było powtórzenie wizyty.