Firma Unit4 —twórca aplikacji dla organizacji z sektora usług — ogłosiła nawiązanie partnerstwa strategicznego z firmą Microsoft, które przyspieszy wprowadzenie na rynek możliwości tworzenia autonomicznych aplikacji i rozwiązań ERP.

Unit4 korzystać będzie ze składników inteligentnej platformy Azure (dostępnej w modelu PaaS) oraz pakietu Microsoft Office, w tym z analityki predykcyjnej, uczenia maszynowego, analizy strumieni zdarzeń oraz przetwarzania skomplikowanych zdarzeń. W połączeniu z platformą People Platform firmy Unit4zwiększy to prędkość opracowywania innowacji i zapewni klientom wiele korzyści płynących z nowego podejścia do architektury informatycznej przedsiębiorstw.

Aby zrealizować obietnicę dotyczącą autonomicznych rozwiązań ERP, firmy Unit4 i Microsoft stworzą zespół ds. rozwoju, który będzie odpowiedzialny za zapewnienie, że innowacje w produktach Azure i Office będą wykorzystywane tak szybko jak to tylko możliwe w ramach platformy Unit4 People Platform.Informacje kontekstowe będą pozyskiwane dzięki połączeniu danych biznesowych z aplikacji Unit4 z odpowiednimi informacjami z produktów Office 365, Office Delve, e-maila, kalendarza, Yammerai wielu innych.Pozwoli to na stworzenie bezprecedensowej wartości biznesowej. Profesjonalne firmy z sektora usług będą mogły łączyć analizę historycznych danych z analizą predykcyjną, w celu uzyskania cennych informacji na temat tego, w które projekty warto inwestować. Organizacje z sektora publicznego będą w stanie lepiej wykrywać oszustwa przy opłacaniu rachunków dzięki zaawansowanej technologii rozpoznawania wzorców oraz uczenia maszynowego. Organizacje not-profitbędą mogły lepiej dopasowywać kampanie do schematów darowizn oraz skuteczniej docierać do potencjalnych darczyńców.