Firma UPS poinformowała o dodaniu sześciu lokalizacji do multimodalnej usługi przesyłania ładunków pełnokontenerowych (FCL) i drobnicowych (LCL) za pośrednictwem linii kolejowych pomiędzy Chinami a Europą.

W Chinach do dotychczasowych lokalizacji w Zhengzhou i Chengdu dodano stacje w Changsha, Chongqing, Suzhou i Wuhan. Na terenie Europy do istniejących stacji w Łodzi i Hamburgu dodano lokalizacje w Duisburgu (Niemcy) i Warszawie.

„Nasze usługi transportu kolejowego obniżają nawet o 65% koszty klientów w porównaniu z przesyłkami lotniczymi i skracają czasy dostaw o 40% w porównaniu z przesyłkami nadawanymi drogą morską” — powiedziała Cindy Miller, prezes UPS Global Freight Forwarding. „Dzięki zapewnieniu naszym klientom większej liczby opcji, które pozwalają znaleźć równowagę między kosztami a czasem dostaw, firma UPS pomaga przedsiębiorstwom w Chinach i Europie rozwijać się i odnosić sukcesy”.

Cztery nowe chińskie lokalizacje zostały wybrane ze względu na ich bliskość do regionalnych ośrodków przemysłowych, produkcyjnych, handlowych i kulturalnych na terenie Chin.

Duisburg zaś jest centrum przemysłowego zagłębia Ruhry w Niemczech i zapewnia dostęp do transportu rzecznego, kolejowego, drogowego i powietrznego. Nowa stacja w Warszawie ma obsługiwać Polskę, która należy do rozwijających się gospodarek w Unii Europejskiej i stanowi centrum zaopatrzenia handlu elektronicznego, badań i rozwoju, a także produkcji przemysłowej.

Firma UPS korzysta z całkowicie zintegrowanej sieci transportu powietrznego, drogowego, morskiego i kolejowego, która umożliwia jej klientom uproszczenie łańcuchów dostaw poprzez zmniejszenie liczby przewoźników i dostosowanie wymogów dotyczących transportu i jego kosztów do rozwoju przedsiębiorstw.