Firma UPS ogłosiła, że z powodzeniem przetestowano dostawy za pomocą drona, który startuje z górnej części samochodu kurierskiego UPS. Dron autonomicznie dostarcza przesyłkę pod adres domowy, a następnie wraca do pojazdu, podczas gdy kurier cały czas kontynuuje wyznaczoną trasę, by dostarczyć inną przesyłkę.

Firma UPS przeprowadziła test w poniedziałek w Tampa na Florydzie, we współpracy z Workhorse Group, która zbudowała drona i elektryczny samochód UPS użyty w teście.

„Ten test nie przypomina przeprowadzanych przez nas do tej pory testów z dronami. Ma on jednak ogromne znaczenie w kontekście przyszłego świadczenia usług szczególnie na obszarach wiejskich, gdzie nasze pojazdy muszą często przejechać wiele mil, by dostarczyć jedną przesyłkę” — powiedział Mark Wallace, starszy wiceprezes UPS ds. globalnej inżynierii i zrównoważonego rozwoju.

„Wystarczy wyobrazić sobie trójkątną trasę doręczeń, w której punkty docelowe są oddalone od siebie o wiele mil drogi. Wysłanie drona z samochodu, by ten doręczył jedną z takich przesyłek może ograniczyć liczbę przejechanych mil i obniżyć koszty. To wielki krok w kierunku poprawienia efektywności w naszej sieci i jednoczesnego ograniczenia emisji”.

Dzięki zastosowaniu zintegrowanego Systemu Optymalizacji i Nawigacji Drogowej (ORION) skrócenie dziennej trasy jednego kuriera UPS o jedną milę pozwala  firmie zaoszczędzić 50 milionów dolarów w skali roku. Każdego dnia 102 000 kurierów UPS dostarcza przesyłki. Obsługa dostaw na terenach wiejskich należy do najdroższych ze względu na czas i koszty eksploatacyjne pojazdów. W tym teście dron wykonał jedno doręczenie, podczas gdy kurier kontynuował  jazdę by doręczyć kolejną przesyłkę. UPS dostrzega możliwość takiego zastosowania dronów w przyszłości.

Workhorse HorseFly to dron dostawczy. Ten wydajny oktokopter jest w pełni zintegrowany z serią elektrycznych/hybrydowych ciężarówek dostawczych firmy Workhorse. Drony dokują na dachu ciężarówki dostawczej, a klatka zawieszona pod nim sięga przez luk do wnętrza ciężarówki. Kurier UPS ładuje paczkę do klatki i naciska przycisk na ekranie dotykowym, wysyłając drona pod zaprogramowany adres. Zasilany akumulatorowo dron HorseFly ładuje akumulatory przy dokowaniu. Może on pokonać 30-minutową trasę i przetransportować paczkę ważącą do 3 kilogramów.