W Polsce są już dostępne nowe przystawki konferencyjne. Po pierwszych testach rozwiązania szwedzkiej firmy zyskały bardzo wysokie noty specjalistów i dystrybutorów, którzy ocenili je wyżej niż droższe urządzenia audiokonferencyjne obecne na naszym rynku.

Nowe przystawki Konftel 55 i Konftel 55W, które wprowadził właśnie na nasz rynek KONTEL – przedstawiciel tej marki w Polsce, to seria prostych w obsłudze urządzeń pełniących rolę węzła komunikacyjnego.

Dzięki opatentowanej przez producenta technologii audio OmniSound® HD urządzenia oferują czysty dźwięk. Wystarczy podłączyć do nich komputer, telefon komórkowy/tablet i telefon stacjonarny, aby swobodnie uczestniczyć w audiokonferencji. Można także mostkować połączenia VoIP z telefonicznymi przez aparat stacjonarny lub komórkowy. Przełączanie odbywa się na dotykowym, kolorowym ekranie LCD, który wyświetla bieżące rozmowy.

Przystawki Konftel 55 oferują funkcję nagrywania. Dzięki nim można zapisywać, odtwarzać i udostępniać połączenia i notatki głosowe zarejestrowane na karcie pamięci. Elegancki design tych uniwersalnych urządzeń sprawia, że równie dobrze prezentują się na biurku w domowym biurze, jak i firmowej sali konferencyjnej.