Panasonic rozszerzy linię wzmocnionych produktów Toughpad, wprowadzając na rynek nowy model z ekranem o przekątnej 5 cali. Urządzenie, wyposażone w funkcje transmisji głosu i danych, będzie dostępne w dwóch wersjach – z systemem operacyjnym Windows Embedded 8 Handheld lub Android.

Nowy Toughpad pozwoli na nieprzerwaną pracę, dzięki baterii o wyjątkowo długiej żywotności z możliwością jej wymiany bez konieczności wyłączania urządzeniaoraz z funkcją szybkiego ładowania. Dotykowy ekran zapewni bardzo dobrą widoczność podczas pracy na zewnątrz i będzie można go obsługiwać nawet w rękawiczkach. Dodatkowo model wyposażono w aparat o wysokiej rozdzielczości i czytnik kodów kreskowych. Konstrukcja urządzenia, jak w przypadku wszystkich produktów marki Toughbook i Toughpad, została wzmocniona, aby zapewnić wysoką odporność na uderzenia, upadki, ekstremalne temperatury, wodę i zapylenie.

Panasonic zadbał także o możliwość elastycznej konfiguracji urządzenia tak, by można je było dostosować do konkretnych wymagań użytkowników. Za pomocą śrub mocujących lub wbudowanego portu micro USB do Toughpada można podłączyć urządzenia peryferyjne. Oprócz tego dostępne będą opcjonalne akcesoria, takie jak uchwyt naręczny czy kabura, pozwalające w wygodny sposób nosić urządzenie przy sobie.

Wiele firm szuka rozwiązań na potrzeby komunikacji biznesowej, które sprawdzą się w wymagającym środowisku pracy, ale nie znajdują ich w dostępnych na rynku urządzeniach konsumenckich – mówi Jan Kaempfer z Panasonic Computer Product Solutions. – 5-calowy Toughpad Panasonic jest pierwszym tego typu wzmocnionym urządzeniem, przeznaczonym właśnie dla tych użytkowników. Będzie jednym z najbardziej wytrzymałych 5-calowych urządzeń mobilnych na rynku, wyposażonym w baterię o wyjątkowo długiej żywotności.