Usługa MasterCard Mobile, oferująca wygodny i bezpieczny standard płatności mobilnych, jest już dostępna w Alior Banku.

MasterCard Mobile to uniwersalna metoda płatności mobilnych, która umożliwia użytkownikom proste i bezpieczne zakupy w sklepach internetowych oraz aplikacjach mobilnych poprzez wygodne i szybkie nabywanie biletów do kina, biletów komunikacji miejskiej i dalekobieżnej, opłacanie miejsc parkingowych oraz doładowywanie telefonów prepaid.

Klienci Alior Banku mogą już w wygodny sposób zarejestrować się do usługi za pośrednictwem swojej bankowości internetowej i korzystać z możliwości, jakie daje aplikacja MasterCard Mobile. Spełnia ona rolę platformy integrującej różne systemy płatności mobilnych, dzięki czemu nie tylko znacząco ułatwia i przyspiesza zakupy realizowane za pomocą telefonu komórkowego, ale również umożliwia posiadaczom kart MasterCard skorzystanie z oferty partnerów usługi takich jak: uPaid, CallPay, inPost, iPlay, mPay, Multikino czy SkyCash.

Dodatkowo, od przyszłego roku, usługa będzie funkcjonować w ramach globalnego rozwiązania MasterPass, które umożliwi klientom dokonywanie płatności w sklepie i internecie w szybki, wygodny i bezpieczny sposób, za pomocą zaledwie jednego dotknięcia ekranu telefonu lub kliknięcia.