Bank Pekao S.A. i Mastercard udostępniły możliwość płacenia aplikacją PeoPay za zakupy w sklepach internetowych na całym świecie. Dodatkową nowością jest wyjątkowo prosty mechanizm dokonywania zakupów bezpośrednio w smartfonie.

Dotychczas, dzięki współpracy Banku Pekao z Mastercard, użytkownicy aplikacji PeoPay mogli płacić zbliżeniowo zarówno w polskich, jak i zagranicznych sklepach stacjonarnych, a w Internecie płacenie aplikacją PeoPay ograniczone było wyłącznie do polskich sklepów.

Dziś, jeśli mamy PeoPay, za zakupy zapłacimy wszędzie tam, gdzie obsługiwany jest Masterpass, czyli także w zagranicznych sklepach internetowych. Płatność PeoPay w ramach Masterpass wymaga zaledwie jednego kliknięcia na stronie internetowej. Można jej dokonać w dowolnym miejscu i czasie oraz bez względu na to, jakim urządzeniu lubimy dokonywać zakupów – może to być zarówno smartfon, komputer, jak i tablet. Jeśli robimy zakupy na komputerze lub tablecie, po wybraniu płatności Masterpass należy smartfonem z aplikacją PeoPay zeskanować kod QR z ekranu komputera bądź tabletu, aby następnie zatwierdzić transakcję w telefonie. Jeśli natomiast będziemy chcieli zrealizować transakcję na smartfonie, po kliknięciu na płatność Masterpass, zostanie wyświetlony ekran w aplikacji PeoPay ze szczegółami transakcji, który należy zatwierdzić kodem ePIN.

Masterpass umożliwia płatności online w e-sklepach i aplikacjach mobilnych. Ten cyfrowy portfel odpowiada na oczekiwania polskich konsumentów kupujących w sieci. Wg badań Mastercard1 oczekują oni przede wszystkim, żeby płacenie za zakupy było wygodne (64% wskazań) i szybkie (62%), a także bezpieczne (42%), dlatego Masterpass oferuje zaawansowane metody zabezpieczania płatności, w tym technologię tzw. tokenizacji. Masterpass stanowi obecnie jedyne rozwiązanie do wielokanałowej obsługi handlu elektronicznego z wykorzystaniem różnych urządzeń, dostępne pod marką banku. Masterpass umożliwia płatności u ponad połowy sprzedawców internetowych w Polsce i w ponad 250 tys. na świecie.

Obecnie dzięki PeoPay można płacić w ponad 425 tys. terminali płatniczych w Polsce (czyli ponad 85% wszystkich terminali) oraz w blisko 4 milionach terminali na świecie, a także w większości sklepów internetowych w kraju i w 250 tys. sklepów internetowych za granicą, w których dostępny jest Masterpass.