Dla swojego klienta, sieci sklepów Topaz, Valkea wydała właśnie pierwszą w Polsce interaktywną książkę kucharską „Polska na Widelcu Mistrza Kuchni Jarosława Roszaka”, której tematem przewodnim jest podróż po kulinarnej mapie naszego kraju. Autorem przepisów jest tytułowy szef kuchni Jarosław Roszak.

To, co czyni książkę „Polska na Widelcu” absolutnym hitem to video-przepisy. Wszystko to dzięki specjalnej darmowej aplikacji Viuu. Po jej pobraniu, wystarczy otworzyć książkę na stronie z ikoną video i zeskanować zdjęcie (szczegółowa instrukcja znajduje się w książce), by w czasie rzeczywistym wyświetlać na zadrukowanej stronie filmy z przepisami, dostarczając tym samym praktycznych informacji, przydatnych podczas gotowania.

„Stworzyliśmy nowoczesną, przełomową i przede wszystkim interaktywną książkę kucharską, po którą sięgną nie tylko doświadczeni kucharze, ale i młodzi adepci sztuki kulinarnej oraz amatorzy polskiej kuchni w nowoczesnej odsłonie” – powiedział Sebastian Żywiecki, New Business Director, Valkea. „Dzięki autorskim przepisom mistrza kuchni Jarosława Roszaka, praktycznym poradom oraz aplikacji Viuu, odkrywanie polskiej kuchni stanie się niezapomnianą przygodą” – dodał Sebastian Żywiecki.

W książce „Polska na Widelcu” szef kuchni Jarosław Roszak zaprasza do odwiedzenia najpiękniejszych regionów Polski w poszukiwaniu smaków, aromatów oraz kulinarnych inspiracji na każdą porę roku. Sięga po tradycyjne przepisy kulinarne, na nowo odkrywając potrawy na bazie sezonowych owoców i warzyw.

Książka jest dostępna w promocji w sklepach Topaz w całej Polsce od 1 lutego 2018 roku do wyczerpania zapasów. Aby zdobyć jeden z egzemplarzy, należy czterokrotnie zrobić zakupy o wartości min. 50 zł i dopłacić 1 grosz. Szczegóły dotyczące promocji są dostępne na stronie www.topaz24.pl.