Infor, dostawca aplikacji biznesowych, poinformował, że Vida Shoes International wybrał zestaw aplikacji Infor przeznaczonych dla branży sprzedaży detalicznej. Wdrożenie ma uprościć i usprawnić zarządzanie łańcuchem dostaw i zapewnić organizacji wiarygodne dane przekazywane w czasie rzeczywistym dzięki w pełni zintegrowanym rozwiązaniom biznesowym.

Vida wdroży pakiet Infor CloudSuite Fashion (oparty na systemie ERP Infor M3), który zapewni dostęp do konkretnych analiz branżowych, dostarczających istotne dane i kluczowe wskaźniki wydajności dzięki wyjątkowemu interfejsowi wykorzystującemu warstwę middleware Infor ION oraz dzięki platformie współpracy – Infor Ming.le. Ulepszenia te umożliwią użytkownikom przeglądanie danych w czasie rzeczywistym w dowolnym momencie i z dowolnego miejsca na świecie. Ponadto, Infor Fashion PLM dostarczy narzędzia, które pomogą szybciej wprowadzać produkt na rynek i zakończą ten proces w kilka dni, co w przeciwnym razie zajęłoby tygodnie lub miesiące. Lepsze instrumenty współpracy pomogą firmie Vida zautomatyzować komunikację i tym samym zaoszczędzić czas, skuteczniej porozumiewać się w łańcuchu dostaw oraz ściślej połączyć się z partnerami. Natomiast funkcja samoobsługi dostawcy zapewni zespołom aktualne informacje w czasie rzeczywistym.

Vida wdroży także pakiet rozwiązań łańcucha dostaw opartych na GT Nexus, łącznie z aplikacjami współpracy w obszarze zamówień zakupu (Purchase Order Collaboration) i obsługi procesów od zakupu do zapłaty (Procure to Pay). Narzędzia te zapewnią szybką akceptację płatności i powiadomią o rozbieżnościach. Pokażą też wyraźny obraz przepływów pieniężnych i spodziewanych terminów płatności dla dostawców. Vida będzie mieć spójny widok danych dotyczących zamówień i możliwość potwierdzania lub negocjowania warunków dla wielu zamówień i pozycji jednocześnie.

W Polsce partnerem Infor dostarczającym rozwiązania Infor M3 i Infor PLM dla branży Fashion jest firma iPCC.