Każdy sklep internetowy posiadający umowę z PayU może już zaproponować swoim klientom nowy, szybki i bezpieczny sposób płatności kartą – Visa Checkout.

Visa Checkout umożliwia płacenie za zakupy bez konieczności wpisywania każdorazowo danych karty. Użytkownik najpierw rejestruje się w usłudze i tam zapisuje dane swojej karty (kredytowej, debetowej lub pre-paid) oraz adres dostawy. Dzięki temu podczas transakcji w sklepie internetowym wystarczy już tylko podać login i hasło do Visa Checkout, aby zakupy zostały opłacone. Takich płatności można dokonywać zarówno na urządzeniach stacjonarnych, jak i mobilnych.

– Łatwość finalizacji transakcji stanowi jedną z ważnych przewag konkurencyjnych sklepów internetowych. Dzięki współpracy z Visa możemy zaoferować naszym partnerom rozwiązanie, które pozwala kupującym płacić za zakupy kartą bez konieczności żmudnego wpisywania danych. Spodziewamy się, że taki sposób płatności znajdzie szerokie grono lojalnych klientów – mówi Joanna Pieńkowska-Olczak, Country Manager PayU w Polsce.

Dzięki własnemu centrum autoryzacyjno-rozliczeniowemu, które posiada PayU i licencji agenta rozliczeniowego certyfikowanego przez organizacje kartowe, już tysiące polskich e-detalistów obsługiwanych przez PayU mogą oferować swoim klientom zalety płatności poprzez Visa Checkout. Dzięki tej współpracy Polska staje się pierwszym krajem w Europie, gdzie usługa Visa Checkout jest już szeroko oferowana.
Obecnie usługa jest dostępna na 26 rynkach w ponad 300 tys. sklepów internetowych. Dotychczas w Visa Checkout utworzono na całym świecie ponad 21 milionów kont. Według badań przeprowadzonych przez Visa, aż 82% klientów wybierających tę formę płatności finalizuje swoje zakupy, dokonując jednocześnie o 30% więcej transakcji, niż ogół kupujących.

– Dzięki udostępnieniu Visa Checkout w sklepach internetowych obsługiwanych przez PayU, ich klienci mogą za pomocą naszej usługi dokonywać szybkich, wygodnych i bezpiecznych płatności online z dowolnego miejsca i za pomocą dowolnego urządzenia. Aby dokonać płatności, nie muszą posiadać przy sobie karty, a jednocześnie zachowują wszystkie korzyści, jakie gwarantuje im tradycyjnie posługiwanie się kartami – m.in. dostęp do usługi chargeback – komentuje Jakub Kiwior, dyrektor ds. rozwoju biznesu i marketingu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Visa.