8 marca br. do sieci Vision Express w Polsce dołączył kolejny punkt sprzedaży. To premierowe otwarcie w tym roku, wraz z którym mieszkańcy Bełchatowa zyskali pierwszy salon marki w mieście. Nowy punkt powstał w CH Olimpia, przy ulicy Kolejowej 6. Tym samym Vision Express w swojej ogólnopolskiej sieci posiada już 233 salony sprzedaży i usług medycznych, a do końca roku planuje jeszcze 7 otwarć.
Sieć Vision Express działa na polskim rynku od 1994 r. i niezmiennie jej celem jest utrzymanie pozycji lidera w branży optycznej. Rok 2020, przebiegający pod znakiem ogromnych wyzwań biznesowych z powodu pandemii COVID-19, firma zakończyła z wynikiem 232 salonów, zlokalizowanych w ponad 122 miastach. Teraz do sieci dołączył kolejny punkt sprzedaży i usług medycznych o powierzchni 140 metrów kw. To podwójna premiera, ponieważ 8 marca odbyło się pierwsze otwarcie marki w tym roku oraz wejście na rynek bełchatowski.

W asortymencie nowopowstałego salonu, zlokalizowanego w CH Olimpia w Bełchatowie, klienci mogą znaleźć szeroki wybór okularów korekcyjnych oraz przeciwsłonecznych, zarówno światowych, jak i własnych marek, a także bogatą ofertę soczewek kontaktowych. Co istotne punkt ten został dostosowany do obowiązujących wytycznych sanitarnych, a dodatkowo wprowadzona procedura wewnętrzna pozwala na bezpieczne przeprowadzanie badań wzroku.

Salony Vision Express, , zgodnie z przepisami jako punkty świadczące usługi medyczne, funkcjonują nieprzerwanie od maja ubiegłego roku. Misją marki pozostaje docieranie do jak najszerszego grona Polaków. W dobie pandemii COVID-19, kiedy nasz wzrok jest tak obciążony i zapracowany, wydaje się to tym bardziej ważne – podkreśla Katarzyna Dąbrowska, Dyrektor ds. Rozwoju i Inwestycji w Vision Express.
W trosce o zmęczone oczy Polaków Vision Express prowadzi obecnie w całym kraju akcję „Wielkiego Badania Wzroku”. We wszystkich salonach w Polsce do końca marca można sprawdzić jakość widzenia, a w razie potrzeby zakupić okulary z atrakcyjnymi rabatami. Umówienie wizyty jest możliwe poprzez stronę www.wielkiebadaniewzroku.pl.

– Troska o wzrok Polaków w bezpieczny sposób jest możliwa dzięki wdrożonym na wiosnę ubiegłego roku procedurom. Już wtedy wszystkie salony zostały wyposażone w nowoczesne urządzenia do dezynfekcji sprzętu i asortymentu (za pomocą promieni UV). Znalazły się tam też stanowiska do obowiązkowej dezynfekcji rąk, oznaczenia przypominające o konieczności zakrywania ust i nosa, ustalonym limicie osób oraz pomagające zachować odpowiednie odległości. W tym wyjątkowym czasie, rodzącym nowe wyzwania dla naszego zdrowia, nie zamierzamy ustępować w swoich postanowieniach. Liczymy, że jako placówki świadczące usługi medyczne pozostaniemy otwarci jak najdłużej i będziemy mogli docierać z naszą misją również do nowych lokalizacji – dodaje Dąbrowska.

Sieć nadal zamierza rozwijać się w większych, ale też i mniejszych miejscowościach. Jeszcze w tym roku planowanych jest co najmniej 7 kolejnych otwarć.