Według szacowań analityków Gartner światowe wydatki na IT w 2014 wzrosną o 3,6%. Rozwój rynku przewiduje także IDC, prognozując ok. 5 % wzrost.

W opinii Pawła Witkiewicza z CUBE.ITG w kręgu zainteresowań klientów w 2014 znajdą się systemy analityczne, które będą wyznaczały kierunek rozwoju firm, decydując o strategiach sprzedażowych i marketingowych. Rosnący popyt na aplikacje do analizy przedstawiają również tegoroczne badania Gartnera. Wyniki wskazują, że 64 proc. przedsiębiorstw na świecie zainwestowało lub zamierza zainwestować w technologię Big Data. 30 proc. już podjęło decyzję o zakupie odpowiednich narzędzi, 19 proc. planuje taką inwestycję w ciągu roku, a 15 proc. postanowiło wdrożyć odpowiednie rozwiązania w ciągu dwóch lat. Wiceprezes z CUBE.ITG uważa, że na liście wiodących inwestycji IT w 2014 znajdą się także systemy do zarządzania klasy ERP.

„W moim przekonaniu systemy ERP stają się coraz bardziej przystępne dla mniejszego biznesu. To jest segment rynku, który będzie inwestował w 2014” – przekonuje Paweł Witkiewicz z CUBE.ITG