Terminale płatnicze First Data Polcard trafią do urzędów wojewódzkich, marszałkowskich, miast i gmin oraz starostw powiatowych

First Data Polska, właściciel marki Polcard została wybrana na Partnera do obsługi urzędów w ramach Programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej. Program jest prowadzony przez Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową.

First Data Polcard dostarczy terminale płatnicze oraz zapewni obsługę płatności bezgotówkowych w urzędach, które przystąpią do Programu. Pierwsze umowy z urzędami oraz instalacje terminali rozpoczęły się w kwietniu br.
– Jako technologiczny partner sektora bankowego, KIR aktywnie wspiera projekty, mające na celu cyfryzację usług publicznych Płatności bezgotówkowe są niezbędnym elementem tego procesu. Wyposażenie urzędów w narzędzia do ich realizacji pozwoli zrównać prawa zwolenników gotówki i tych, którzy wybierają bezgotówkowe instrumenty płatnicze – mówi Piotr Alicki, prezes Zarządu KIR – Jesteśmy przekonani, że udział First Data w realizacji Programu przyczyni się do upowszechnienia płatności bezgotówkowych w  urzędach.

W okresie od sierpnia 2016 roku do marca 2017 roku First Data uczestniczyła w projekcie pilotażowego wdrożenia płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej dostarczając terminale płatnicze i zapewniając obsługę płatności bezgotówkowych dla części urzędów biorących udział w pilotażu.

W ramach uruchomionego Programu oraz w poprzedzającym go pilotażu First Data Polska wykorzystuje rozwiązania przygotowane specjalnie dla urzędów, takie jak możliwość przypisania na terminalu płatniczym poszczególnych rodzajów opłat (usługa multiservice), a także nowoczesne i atrakcyjne materiały informacyjne i szkoleniowe. First Data w ramach obsługi urzędów w Programie będzie mogła wykorzystać znaczące doświadczenie w obsłudze sektora publicznego poparte wiedzą wynikającą z aktywnego rozwijania płatności bezgotówkowych  w Polsce od ponad 25 lat.

Terminale First Data Polcard w urzędach będą obsługiwać płatności kartami Visa i MasterCard oraz system płatności mobilnych BLIK.
First Data dostarczy terminale i materiały szkoleniowe dla jednostek samorządu terytorialnego, na życzenie urzędu przeprowadzi instalacje urządzeń i szkolenia dla pracowników oraz dostarczy materiały informacyjne dla klientów o możliwości płacenia kartą, telefonem lub BLIK-iem.