W połowie czerwca miało miejsce otwarcie nowego, bezpłatnego placu zabaw w Galerii Północnej. W ostatnim czasie przechodził on gruntowną modernizację – w strefie zabaw pojawiły się nowe atrakcje dla dzieci, zabawki sensoryczne oraz praktyczne udogodnienia. Znacznie powiększyła się też powierzchnia placu zabaw, po renowacji wynosi ona ponad 50 m2.

Plac zabaw zlokalizowany jest w strefie food court na drugim piętrze Galerii Północnej. Jako zielone centrum północy, za motyw przewodni galeria wybrała naturę oraz ogrodnictwo. Wszystkie atrakcje i elementy placu zabaw zostały zaprojektowane właśnie w tej tematyce. Do najciekawszych atrakcji należą zabawki sensoryczne, za pomocą których dzieci mogą nie tylko dobrze się bawić, ale też dużo nauczyć – ścianki sensoryczne nawiązują do prac wykonywanych w ogrodzie. Dużym atutem jest lokalizacja placu zabaw w strefie food court. Zajmując dzieci zabawą, rodzice mogą pozwolić sobie na spokojne zjedzenie posiłku.

„Rodziny z dziećmi to dla nas bardzo ważna grupa klientów, której staramy się zapewnić jak najbardziej przyjazne środowisko zakupów. Nasza oferta jest bardzo atrakcyjna pod tym względem, jednak z uwagi na duże zainteresowanie zdecydowaliśmy się powiększyć dotychczasowy plac zabaw i rozbudować go o nowe atrakcje. Cieszymy się mogąc odpowiadać na zapotrzebowanie naszych klientów i wierzymy, że nowa strefa dla dzieci spotka się z dużym zainteresowaniem zarówno dzieci, jak i dorosłych.” – powiedziała Agnieszka Nowak, Dyrektor Galerii Północnej.

Na placu zabaw zostały także wprowadzone liczne udogodnienia dla dzieci. Pojawiły się m.in. szafki na buty, kącik do czytania, a także wygodne siedziska, na których dzieci mogą zdjąć obuwie. Zgodnie z prowadzoną polityką proekologiczną, Galeria Północna wykorzystała do produkcji placu zabaw wyłącznie naturalne materiały, w tym np. drewno. Dzięki czemu, projekt doskonale wpisuje się w zieloną infrastrukturę Galerii Północnej.