iiyama przedstawia nową serią monitorów wielkoformatowych – 42UHS. Będzie to kolejna linia profesjonalnych wyświetlaczy, które oferują podwyższoną jasność, elastyczność w ramach Digital Signage wraz z rozdzielczością 4K UHD, platformę Nsign i slot Intel SDM.

Te ekrany o wąskich ramkach, jasności 500 cd/m 2 i rozdzielczości 4K mogą pracować 18 godzin dziennie przez siedem dni w tygodniu zarówno w orientacji krajobrazowej, jak portretowej. Wielkoformatowe wyświetlacze z serii 42 dostępne są w sześciu rozmiarach, od 43 cali do 86 cali, dzięki czemu nadają się do najróżniejszych zastosowań, od wiadomości, przez treści reklamowe i materiały wideo, po informacje na temat bezpieczeństwa.

System operacyjny Android 8.0 sprawia, że wyświetlacze są łatwe w personalizacji, wystarczy zainstalować wybraną aplikację bezpośrednio na urządzeniu i projekt może być natychmiast zaimplementowany. Wbudowany odtwarzacz multimedialny pozwala cieszyć się muzyką, zdjęciami czy filmami bezpośrednio ze sprzętu, po podłączeniu do niego nośnika danych USB lub też z wykorzystaniem pamięci wewnętrznej.

Seria 42 wyposażona jest także w gniazdo Smart Display Module, które pozwala na instalację nowoczesnego rozwiązania Intel SDM, gwarantując doskonałą wydajność przy minimalnym wysiłku włożonym w implementację i zarządzanie zintegrowanymi odtwarzaczami multimedialnymi. Możemy także liczyć na pełny zakres wejść i złącz (HDMI, DVI, VGA), a trzy większe rozmiary (65”, 75”, 86”) oferują także wejście DisplayPort i wyjście HDMI. Wszystkie modele wyposażono również w dwa porty USB (v.2.0 x1, v.3.0 x1) i RS232C / LAN.

Preinstalowana aplikacja NSign.tv umożliwia transformację tradycyjnego kanału reklamowego w mega baner, dostarczając także wewnątrzsklepową komunikację i efekt WOW. Nsign to potężne, intuicyjne i elastyczne narzędzie Smart Digital Signage Cloud, które pozwala użytkownikom na proste tworzenie reklam o dużej sile rażenia, poprzez wykorzystanie takich treści jak wideo, widgety czy harmonogramy w ramach wielu ekranów.