Array Canada Inc. ogłosiła decyzję o zakupie Willson & Brown, producenta kompleksowych rozwiązań wyposażenia punktów sprzedaży i ekspozycji towarów z siedzibą w Warszawie. Przejęcie wzmocni globalne możliwości produkcyjne oraz umożliwi Array wejście na rynek prestiżowych europejskich produktów kosmetycznych.

Po sfinalizowaniu transakcji firma Willson & Brown będzie kontynuowała budowanie pozycji efektywnego i konkurencyjnego kosztowo partnera wiodących marek i sprzedawców w Europie, Wielkiej Brytanii i na Bliskim Wschodzie.
Transakcja, podlegająca zwyczajowym warunkom oraz zatwierdzeniom regulacyjnym, powinna zostać zamknięta w czwartym kwartale 2018. Dalsze szczegóły umowy nie zostały ujawnione.

Array dostarcza usługi z zakresu wyposażenia przestrzeni ekspozycyjnych sklepów dla sprzedawców i producentów artykułów kosmetycznych na całym świecie. Willson & Brown jest działającą na terenie całej Europy firmą, która projektuje, produkuje, instaluje i serwisuje kompleksowe systemy ekspozycyjne do kosmetyków, napojów, elektroniki oraz szybko sprzedających się artykułów.

– Połączenie tych dwóch firm poszerzy utalentowany i doświadczony zespól o ponad 800 osób, wprowadzi wielu nowych klientów oraz dodatkowe zasoby, które pozwolą na zwiększenie zakresu naszych usług w Europie. Wzmocni również znacznie nasze możliwości w Europie i na Bliskim Wschodzie, dostarczając Array nie tylko skalowalny i efektywny kosztowo park maszynowy przystosowany do produkcji w metalu, drewnie, technologii wtryskowej oraz montażu elementów wykonanych z różnych materiałów, ale również dostęp do innowacyjnych rozwiązań opracowanych przez Willson & Brown. – powiedział Jeffrey K. Casselman, Prezydent i CEO w Array, oraz dodaje – Cieszymy się, że Wojtek Gackowski i Dariusz, Rutczyński, dyrektorzy Willson & Brown, zgodzili się zostać ważnymi udziałowcami Array i współpracować z nami w budowaniu wartości w kontaktach z naszymi partnerami na całym świecie.

Willson & Brown jest wiodącą ogólnoeuropejską firmą oferującą wyposażenie punktów handlowych z imponującym dorobkiem obejmującym projektowanie, produkcję, montowanie oraz serwisowanie instalacji do prezentacji i sprzedaży kosmetyków, napojów, elektroniki oraz szybko sprzedających się artykułów. Produkuje szeroki zakres robionych na miarę instalacji shop-in-shop, systemy paletowe, displaye podłogowe i naladowe.

Założona w 1995 roku firma działa obecnie w ponad 65 krajach na świecie i zatrudnia ponad 800 osób. Z siedzibą główną w Warszawie (Polska), Willson & Brown ma również biura w Leicester (Wielka Brytania) i Hamburgu (Niemcy).

Array to czołowy dostawca wyposażenia przestrzeni ekspozycyjnych w sklepach dla wiodących światowych marek produkujących i sprzedających kosmetyki. Od ponad 35 lat klienci Array doceniają nieporównywalnie szeroki zakres usług, niezwykle innowacyjne projekty, prawdziwie globalny potencjał produkcyjny, wszechstronną logistykę oraz kompleksowe usługi montażowe i serwisowe. Rezultatem są rozwiązania i instalacje, które zdobywają uznanie w branży na całym świecie. Główna siedziba Array znajduje się w Toronto (Kanada), a firma zatrudnia ponad 1400 pracowników w Toronto i Bradford (Kanada), Nowym Jorku i Long Island (USA), Meksyku (Meksyk) oraz Shenzhen (Chiny).