Porządek to istotny element naszego życia, który sprawia, że otoczenie jest przyjemniejsze, a my – mniej nerwowi. Chyba każdy marzy o tym, żeby mieć wokół siebie idealny ład. Bałagan wokół nas generuje poczucie chaosu i nerwowość. Jak wskazuje Harvard Business Review Polska, przeciętny pracownik biurowy traci aż do dwóch godzin tygodniowo na szukaniu dokumentów elektronicznychpodczas pracy. Dodajmy do tego jeszcze poranne poszukiwanie kluczy do samochodu lub innych drobiazgów. To wszystko negatywnie odbija się na naszym samopoczuciu, powodując niepotrzebne napięcie. Jak temu zapobiec?

Poniżej przedstawiamy kilka praktycznych porad, dzięki którym możliwe jest zapanowanie nad bałaganem.

Opanuj chaos w swoim domowym biurze
Wszyscy znają widok biurka „uginającego się” pod natłokiem dokumentów, akcesoriów biurowych, sprzętu elektronicznego i sterty innych zbędnych przedmiotów. Trzeba przyznać, że nie wszystko jest nam potrzebne. Przynajmniej połowa wyląduje w koszu, a pozostałe dokumenty należy umieścić w odpowiednich segregatorach. Żeby jednak łatwo w nich znaleźć konkretne dokumenty, przyda się skuteczny system oznaczania. Drukarka etykiet P-touch pomoże nam odpowiednio podpisać każdy z nich. Ogromnym atutem tego urządzenia jest fakt, iż to od nas zależy jakiej czcionki i taśmy użyjemy. Sami zadecydujemy o designie z pozycji naszego smartfonu, z którym połączymy urządzenie. Dzięki tym zabiegom sprawimy, że na naszym biurku w końcu zapanuje ład.

Podpisz pojemniki w kuchni
W ferworze porządków należy pamiętać również o kuchni, w której niektórzy spędzają bardzo dużo czasu. Niewątpliwie trudno jest nam się odnaleźć wśród stosów produktów na półkach, szczególnie gdy nie są one odpowiednio ułożone i podpisane. W efekcie zalegające sterty żywności nie są spożyte w terminie, a mole spożywcze zyskują dodatkową ucztę. Jak się ich pozbyć? Przede wszystkim używajmy szczelnych opakowań i pamiętajmy, że każda żywność ma swój termin do spożycia. Dzięki wykorzystaniu potencjału drukarki etykiet możemy z łatwością naklejać nazwy artykułów spożywczych na pojemnikach wraz z datą przydatności do spożycia. Wykorzystując opakowania wielokrotnego użytku, oszczędzamy tym samym środowisko i choć w małym stopniu przyczyniamy się do poprawy jego stanu.

Ułatw dziecku sprzątanie jego pokoju
Kolejnym potencjalnym miejscem zastosowania drukarki etykiet P-touch jest pokój dziecięcy. To miejsce, w którym o porządek bardzo trudno. Jeśli przyzwyczaimy nasze dzieci do dbania o porządek, z czasem będzie im łatwiej przenieść to na własne życie. Dla najmłodszych najlepszym rozwiązaniem będzie przygotowanie pudełek na zabawki z etykietami obrazkowymi. Dzięki temu rozwiązaniu dzieci będą mogły same odkładać zabawki na swoje miejsce, zachowując przy tym porządek w pokoju.

Rodzice dzieci, które uczęszczają do przedszkoli bądź pierwszych klas szkoły podstawowej z pewnością są zaznajomieni z przypadkami zagubionych rzeczy ich pociech. Wśród nich znajdziemy zarówno zabawki, przyrządy szkolne, jak i ubrania. Rozwiązaniem tej sytuacji jest wydrukowanie etykiet imiennych na taśmach z funkcją naprasowania. Sam proces przygotowania naklejek nie zajmie nam dużo czasu, a efekt może pomóc zaoszczędzić sporo pieniędzy.

„Drukarka etykiet P-touch Cube to innowacyjny sposób na wprowadzenie ładu w naszym otoczeniu. Dzięki niej zadbamy o to, aby przestrzeń wokół nas była przejrzysta i estetyczna. To minimalistyczne urządzenie przyda się każdemu, niewielkie rozmiary, poręczny kształt oraz wytrzymała bateria sprawiają, że drukarkę P-touch możemy wykorzystać zarówno w firmie, jak i domowej spiżarni, garażu, garderobie czy pokoju dziecka” – komentuje Viktor Arsenovych, Bussines Developement Manager ES & Solution Products, Brother .

Opanuj bałagan w schowku gospodarczym
W każdym domu lub mieszkaniu znajduje się pomieszczenie, które jest skarbnicą zapomnianych przedmiotów lub też tych wykorzystywanych sezonowo. W jednym będzie to garaż, w innym piwnica – tam odkładamy rzeczy, z którymi ciężko nam się rozstać ze względu na sentyment lub też te, na które najzwyczajniej brak nam pomysłu. Oznaczenie etykietami półek oraz kartonów i pojemników zdecydowanie ułatwi organizację tej przestrzeni.

„Drukarka etykiet P-touch to rozwiązanie na chaos. Jej zastosowanie możemy znaleźć wszędzie tam, gdzie zajdzie taka potrzeba. Jest na tyle lekka i poręczna, że jeśli chcemy, możemy mieć ją przy sobie. Bez problemu zmieści się do plecaka lub torebki” – komentuje Viktor Arsenovych, Bussines Developement Manager ES & Solution Products, Brother. „Dzięki temu nowoczesnemu urządzeniu możemy mieć porządek przez cały rok, a nie tylko na wiosnę. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby projekty swoich etykiet zapisywać i powracać do nich, gdy będzie taka potrzeba. Model P-Touch Cube PT-P710BT to rozwiązanie również dla tych, którzy cenią sobie szybkość i prostotę obsługi urządzenia. Dzięki możliwości drukowania etykiet za pomocą aplikacji na telefon, możemy skorzystać z niej w dowolnym momencie. Drukarka etykiet to idealny sposób na zapanowanie nad chaosem w naszym domu, czy też miejscu pracy” – dodaje ekspert firmy Brother.