Uruchomiona na początku sierpnia 2014 handlowa galeria internetowa Supersam.pl jest projektem skierowanym do detalistów z branży FMCG, którzy nie zadebiutowali jeszcze w sprzedaży internetowej. Dzięki tej platformie mogą ją rozpocząć szybko i  tanio. Projekt zakłada przede wszystkim wykorzystanie modelu click and collect – informuje evigo.pl.

Jak twierdzi pomysłodawca i właściciel Supersam.pl Tomek Kwieciński, główną zaletą serwisu jest to, że sprzedaż można rozpocząć bardzo szybko. Nowy sklep może dołączyć do platformy i założyć swoją galerię w ciągu 24 godzin.

Supersam.pl stawia przede wszystkim na odbiór osobisty tego samego dnia. Sklepy mogą również zdecydować się na dostarczanie towaru do klienta, jednak muszą sami zapewnić logistykę dostaw. W przyszłości nastąpi integracja usług logistycznych dla całej platformy.

Platforma zamierza współpracować zarówno z mniejszymi lokalnymi sklepami, jak też z dużymi sieciami i sprzedawcami internetowymi. Obecnie prowadzone są rozmowy z kilkoma dużymi sieciami, dzięki nim do serwisu ma dołączyć ok. 600 sklepów. Obecnie finalizowane są również rozmowy z dostawcą usług płatniczych.