Wirtualna rzeczywistość wkracza do motoryzacji. Z jej możliwości korzystają już nie tylko najwięksi producenci samochodów i dealerzy. Nowoczesne narzędzia są także cenne dla branży warsztatowej. Będzie się można o tym przekonać podczas targów ProfiAuto Show 2019 (8-9 czerwca, Katowice). W kultowym Spodku dzięki technologii VR powstanie warsztat-ideał, przygotowany z myślą o mechanikach samochodowych.

Specjaliści ProfiAuto, wykorzystując cyfrowe trendy, stworzyli autorski projekt – wirtualny warsztat idealny. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w branży warsztatowej. Wystarczy niewielka powierzchnia, aby wejść do środka i zobaczyć, jak wygląda modelowy serwis samochodowy. Wszystko dzięki dedykowanym goglom VR, systemowi śledzenia ruchów i gestów użytkownika, a także oprogramowaniu wizualizacyjnemu oraz analitycznemu.

– Z możliwości, które daje wirtualna rzeczywistość korzysta wiele firm. My postanowiliśmy stworzyć idealny warsztat, który można prezentować w dowolnym miejscu. Budowanie takiej przestrzeni byłoby czasochłonne i ograniczałoby nas do jednego punktu na mapie Polski. Dlatego postawiliśmy na nowoczesną technologię, dzięki której odwzorowane są wszystkie szczegóły, od rozłożenia i właściwości sprzętów specjalistycznych po wygląd samej hali serwisowej – mówi Łukasz Kopiec, dyrektor marketingu ProfiAuto.

Do projektu wprowadzone zostaną także elementy gry i rywalizacji dla mechaników oraz uczestników ProfiAuto Show 2019. Będzie można zbierać punkty np. za odkrywanie poszczególnych stref oraz sprzętów, a najlepsi – otrzymają nagrody. Projekt wirtualnego warsztatu jest długofalowy i będzie rozwijany o dodatkowe funkcje. W przyszłości planowane są m.in. szkolenia i specjalistyczne prezentacje z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości.

ProfiAuto Show 2019 odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodku w Katowicach w dniach 8-9 czerwca. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to: Napędzane Pasją. Wśród pierwszych potwierdzonych szczegółów 16. odsłony wydarzenia są: Strefa Warsztatowa dla mechaników i pasjonatów technologii, rywalizacja o Puchar Mechanika i atrakcje dla miłośników adrenaliny.

CO?: Międzynarodowe targi motoryzacyjne ProfiAuto Show
GDZIE?: Katowice – MCK i Spodek
KIEDY?: 8 czerwca (g. 10.00-18.00) i 9 czerwca (g. 10.00-17.00)