Wielu przedsiębiorców stanęło przed nowym wyzwaniem… Jak przygotować swoją firmę do nowego reżimu sanitarnego spowodowanego przez koronawirusa? Rozwiązanie zaproponowała firma Świat Telefonów oferująca plazmowe oczyszczacze powietrza Woodpecer Q7, które dzięki technologii TPA potrafią pozbyć się wirusów, baterii i grzybów, mniejszych niż koronawirus.

Od połowy maja w Polsce następuje powolne odmrożeni gospodarki. Z tygodnia na tydzień kolejne firmy mogą wrócić do pracy. Muszą jednak zapewnić swoim klientom i pracownikom warunki, gwarantujące bezpieczeństwo i wyeliminowanie zagrożenia zarażenia się koronawirusem. Wraz z nowymi restrykcjami wiele firm zadaje sobie pytanie: Jak to zrobić? Szczególnie w trudnej sytuacji są te branże, które swoją pracę opierają na kontakcie z wieloma klientami jednocześnie. Można tu wymienić chociażby fryzjerów, gabinety kosmetyczne, hotele, restauracje, kluby fitness, a także pracowników pracujących w dużych firmach.

Sprzęt medyczny, który profesjonalnie dezynfekuje pomieszczenie kosztuje nawet kilkanaście tysięcy złotych, natomiast wietrzenie czy użycie domowych oczyszczaczy powietrza jest nieskuteczne. Zaletą domowych oczyszczaczy powietrza jest cena, zazwyczaj kosztują od kilkuset do 2 tysięcy złotych. Niestety nie mają tak wysokiej skuteczności jak profesjonalne urządzenia służące do dekontaminacji powietrza. Profesjonalne metody dezynfekcji takie jak ozonowanie czy fumigacja, w dużych stężeniach są niebezpieczne dla człowieka oraz urządzeń znajdujących w odkażanym pomieszczeniu. W plazmowym oczyszczaczu powietrza Woodpecker Q7 udało się połączyć wysoką skuteczność specjalistycznego narzędzia do dezynfekcji przestrzeni, które może działać nieprzerwanie w obecności personelu oraz klientów, za rozsądną ceną.

Plazmowa technologia TPA
Wykorzystana w Woodpecker Q7 technologia TPA opiera się na wytworzeniu wysokoenergetycznego pola pomiędzy kolektorem a generatorem znajdującym się w urządzeniu. Pole to w połączeniu z zastosowaniem sztucznej inteligencji w porównaniu do urządzeń wykorzystujących tradycyjne metody dezynfekcji elektrostatyczną potrafi od 6-8 razy skuteczniej unicestwić groźne bakterie wirusy, grzyby, wirusy i koronawirusy. Sztuczna inteligencja rozpoznaje niebezpieczne dla człowieka bakterie co pozwala urządzeniu w 15 minut usunąć z otoczenia ponad 90% wszystkich zagrożeń. Jest to znacznie wyższy wynik od tych uzyskiwanych w tradycyjnych oczyszczaczach powietrza.

Pracuj w ciszy
Woodpecker Q7 to dyskretny, cichy i mobilny plazmowy oczyszczacz powietrza. Niewielkie rozmiary urządzenia powodują, że sprzęt nie dominuje przestrzeni w której się znajduje. Dzięki temu, że producent tworząc Woodpecker Q7 postawił na proste geometryczne kształty urządzenie idealnie pasuje do niemal każdego wnętrza. Sprawdzi się w nowocześnie zaprojektowanej powierzchni biurowej, gabinecie kosmetycznym urządzonym w chłodnym skandynawskim stylu, czy tradycyjnym recepcyjnym holu hotelowym nadając przestrzeni nutkę nowoczesności. Urządzenie w łatwy sposób pozwala monitorować czy dana przestrzeń jest dla nas bezpieczna. Umożliwiają to czytelny wyświetlacz i ledowe diody, które w zależności od jakości powietrza zmieniają swój kolor. W przypadku wnętrza pozbawionego wirusa diody będą świecić się na zielono.

Bez dodatkowych kosztów i elektrośmieci
Jednym z istotnych czynników, o którym często się zapomina przy wyborze sprzętu elektronicznego, są jego późniejsze koszty eksploatacyjne. Nie inaczej jest w przypadku sprzętu dezynfekującego przestrzeń. Bardzo często niska cena popularnych oczyszczaczy powietrza wiąże się z niską wydajnością filtrów, które trzeba bardzo często wymieniać. Kolejną przeszkodą, którą napotykają użytkownicy takich produktów szczególnie po kilku latach od zakupu jest sama dostępność filtrów. W przypadku Woodpecker Q7 wymiana filtrów nie jest konieczna. Dzięki opatentowanej technologii łuku elektrycznego TPA, raz na jakiś czas wystarczy jedynie wyczyścić elektrodę kolektorową pod bieżącą wodą a następnie osuszyć miękką ściereczką. W konsekwencji urządzenie nie tylko dużo skuteczniej zdezynfekuje przestrzeń, przy tym jest bardziej przyjazne dla środowiska niż tradycyjne oczyszczacze. Woodpecker Q7 to urządzenie, które najefektywniej działa w pomieszczeniach o powierzchni do 110 metrów kwadratowy.