NEC Display Solutions rozpoczyna współpracę z producentem mini-komputerów Raspberry Pi, umożliwiając bezproblemową integrację tych urządzeń z monitorami NEC.

Pierwotnym założeniem przy tworzeniu komputerów Raspberry Pi było promowanie nauki informatyki w szkołach krajów rozwijających się. Dlatego sprzęt ten oferował dobrą wydajność w bardzo niskiej cenie. Jednak w najnowszym modelu Raspberry Pi 3 znacząco wzrosła wydajność oraz możliwości sieciowe, co sprawiło, że urządzenie idealnie pasuje do monitorów wielkoformatowych NEC.

Jednopłytkowy komputer SBC wyposażono w czterordzeniowy procesor 1.2GHz, dzięki czemu nie jest on już tylko prostym komputerem do nauki programowania, ale niezawodnym produktem o praktycznie nieograniczonych możliwościach. W dodatku poza standardowym modelem Raspberry Pi 3, NEC oferować będzie także model o podniesionej wydajności, dostosowany do konkretnych wymagań branży wyświetlania obrazu.

Komputery Raspberry Pi 3 jako część platformy NEC OMI (Open Modular Intelligence) będą możliwe do integracji z nowymi, wielkoformatowymi monitorami NEC z serii P oraz V. Monitory te zapewniają łatwy dostęp do Internetu Rzeczy, co zwiększa zakres możliwości w Digital Signage oraz prezentacjach. Eleganckie wzornictwo sprawdzi się w instalacjach w każdym otoczeniu. Istnieje również możliwość dostosowania tych monitorów do indywidualnych potrzeb, czyniąc je niezawodnym rozwiązaniem w wielu sektorach.

Ta współpraca technologiczna, pierwsza tego typu pomiędzy producentem monitorów a twórcami Raspberry Pi, pomaga zwiększyć rynkowe możliwości NEC. Pokazuje również zastosowania Raspberry Pi w sektorze B2B, umacniając jego pozycję jako platformy z zestawem funkcji przydatnych do handlu, lotnictwa, transportu, edukacji i korporacji.

Nowa seria zaawansowanych monitorów wielkoformatowych NEC z możliwością integracji z Raspberry Pi będzie dostępna od stycznia 2017.