Axis Communications wprowadza zaawansowaną kamerę typu bullet, która oferuje znakomitą jakość obrazu o rozdzielczości 4K i ultraświatłoczułość.

Kamera AXIS Q1808-LE jest wyposażona w przetwornik obrazu 4/3 cala, który zapewnia wyjątkowe parametry pracy w słabym oświetleniu. Dzięki technologii OptimizedIR urządzenie pozwala uzyskać ostry i wyraźny obraz w całkowitej ciemności bez stosowania dodatkowego oświetlenia. Technologie Lightfinder 2.0 i Forensic WDR pozwalają uzyskać realistyczne kolory i wiernie odwzorowane szczegóły w trudnych warunkach oświetleniowych lub niemal całkowitej ciemności. Kamera jest dostępna z obiektywem szerokokątnym do obserwacji otwartych przestrzeni lub teleobiektywem umożliwiającym prowadzenie dozoru na odległość.

Ta wysokowydajna kamera zawiera jednostkę głębokiego uczenia, która zwiększa jej możliwości w zakresie przetwarzania. Pozwala to na gromadzenie i analizowanie jeszcze większej ilości danych na brzegu sieci, czyli w samej kamerze. Ponadto kamera dostarcza cenne metadane, ułatwiając prowadzenie szybkich i efektywnych prac wyjaśniających. Aplikacja AXIS Object Analytics umożliwia detekcję i klasyfikację poruszających się obiektów. Ponadto, dzięki obsłudze platformy ACAP w wersji 4 można instalować specjalnie opracowane aplikacje oferowane przez Axis i naszych partnerów, które wykorzystują mechanizm głębokiego uczenia na brzegu sieci.

AXIS Q1808-LE gotowa do montażu na zewnątrz oferuje klasy ochrony IP66, IP67, IK10 i NEMA 4X oraz może pracować w temperaturze od -40°C do 60°C. Technologia Zipstream H.264/ H.265 znacznie zmniejsza zapotrzebowanie na przepustowość i pamięć masową. Włączony profil przechowywania zapewnia optymalny poziom działania technologii Zipstream pod kątem przechowywania materiału wizyjnego — niezależnie od oprogramowania do zarządzania materiałem wizyjnym. Dodatkowo funkcja Axis Edge Vault zabezpiecza urządzenie i umożliwia bezpieczne przechowywanie kluczy dzięki certyfikatowi FIPS 140-2 poziom 2.