Zebra Technologies Corporation , dostawca produktów i usług zapewniających firmom i organizacjom informacje o aktywach, działaniach pracowników i procesach, poinformował o wprowadzaniu nowej serii drukarek mobilnych ZQ500, przeznaczonych do zastosowań terenowych.

3-calowy model ZQ510 i 4-calowy ZQ520 to mobilne urządzenia do druku na żądanie, które łączą wzmocnioną konstrukcję z intuicyjną i prostą obsługą. Zostały zaprojektowane z myślą o takich sektorach, jak transport i logistyka, produkcja oraz administracja publiczna.

Lekkie i wytrzymałe drukarki z serii ZQ500 znajdą zastosowanie w takich obszarach jak e-mandaty, kontrola stref płatnego parkowania, sprzedaż lub usługi w terenie, dostawy, sprzedaż biletów, pokwitowania zwrotu wypożyczonych samochodów czy odczyt liczników. Łatwe w instalacji drukarki o prostej konstrukcji oferują intuicyjny interfejs, który zawiera jedynie trzy duże przyciski. Brak menu zwiększa dokładność wykonywanych czynności podczas pracy w rękawicach.

Modele z serii ZQ500 charakteryzują się wzmocnioną konstrukcją, która gwarantuje wyjątkową wytrzymałość i niezawodność nawet w najtrudniejszych warunkach. Seria oferuje:

– klasę szczelności IP54 (lub IP65 z opcjonalnym egzoszkieletem), która zapewnia ochronę przed kurzem i płynami;

– certyfikat zgodności z wojskową normą MIL-STD 810g, która określa stopień odporności na wstrząsy, wibracje i temperatury;

– kompensację niskich temperatur, która automatycznie optymalizuje prędkość i jakość druku w niskich temperaturach. Rozwiązanie to idealnie sprawdza się w przypadku bezpośrednich dostaw do sklepów (DSD), które wymagają transportu towarów w chłodniach;

– system ochrony przed wypadnięciem nośnika w przypadku upadku drukarki.

Drukarki z serii ZQ500 standardowo oferują najnowszą łączność Bluetooth Smart Ready 4.0 (o niskim poborze mocy), funkcję parowania urządzeń Print Touch oraz obsługę wszystkich popularnych systemów operacyjnych do smartfonów i tabletów. Są to również pierwsze drukarki Zebra, które obsługują drugi kanał Bluetooth, co umożliwia tworzenie nowych aplikacji do zarządzania urządzeniami i zwiększa wydajność pracy.