Serwis YouTube zamierza wprowadzić narzędzia umożliwiające użytkownikom tworzenie i zamieszczanie na portalu filmów w technologii 360° – informuje evigo.pl.

Należący do koncernu Google społecznościowy portal YouTube przymierza się do wejścia w świat filmów trójwymiarowych. Zamierza umożliwić zamieszczanie w serwisie filmów kręconych w technologii 360 stopni. Dzięki temu vlogerzy będą mogli zapewnić swoim odbiorcom treści najwyższej jakości, a sprzedawcy – lepiej prezentować promowane produkty.

Nie jest jeszcze znana konkretna data uruchomienia nowych funkcji, jednak informacja została potwierdzona przez Google. Z informacji serwisu Gizmodo wynika, że YouTube rzeczywiście zamierza wbudować w serwis oprogramowanie, które będzie wspierało filmy sferyczne. Przedstawiciel koncernu zapowiedział, że zostanie ono uruchomione w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Co umożliwi użytkownikom nowa funkcja? Będą oni mogli publikować w serwisie filmy robione kamerami nowej generacji, które umożliwiają tworzenie filmów o 360-stopniowym, obrotowym obrazie. Możliwości takie dają kamery takie jak  Kodak SP360, Bublcam czy Giroptic 360cam. Użytkownicy będą mieli możliwość wgrywania filmów na YouTube bezpośrednio z kart pamięci tych kamer.