Na 314 stacjach Shell w całej Polsce ruszyła promocja, dzięki której klienci płacący za paliwo telefonami z aplikacją IKO mogą skorzystać z atrakcyjnego rabatu.

Promocja potrwa od 21 października do 24 listopada br. Klienci, którzy w tym czasie zapłacą za paliwo na wybranych stacjach Shell za pomocą aplikacji IKO, otrzymają rabat w wysokości 20 groszy za litr w przypadku paliw Shell V-Power Nitro+, Shell V-Power Nitro+ Diesel oraz Shell V-Power Nitro+ Racing oraz 10 groszy za litr w przypadku paliw Shell FuelSave 95, Shell FuelSave Diesel i Shell PowerGas.

Aby skorzystać z promocji, należy przed dokonaniem płatności za paliwo poinformować o tym kasjera. Udzielony rabat będzie pomniejszał cenę brutto jednego litra paliwa obowiązującą na danej stacji paliw w chwili dokonania zakupu.

Płatności mobilne IKO funkcjonują od 7 miesięcy. W tym czasie aplikację aktywowało na swoich telefonach ponad 65 tysięcy osób – zarówno klientów PKO Banku Polskiego, jak i osób dotychczas niekorzystających z usług i produktów Banku. Użytkownicy IKO płacą lub wypłacają za pomocą IKO średnio co dwie minuty, co oznacza że od startu usługi dokonali oni 150 tysięcy transakcji na łączną kwotę 40 milionów złotych.

Płatności mobilne za pomocą IKO można obecnie realizować w ponad 60 tysiącach terminali płatniczych eService w całej Polsce, w tym między innymi na stacjach Shell, w hipermarketach Real, w części hipermarketów sieci Auchan m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Rzeszowie i Bydgoszczy, w sklepach Piotr i Paweł w Poznaniu, Gdańsku, Zielonej Górze, Kaliszu, Grudziądzu i Inowrocławiu, w sklepach z sieci Dino (m.in. w Kutnie, Inowrocławiu i Włocławku), a także w popularnej w Małopolsce sieci Kefirek czy sieci Aldik na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Telefonem można także wypłacać gotówkę w ponad 3 tysiącach bankomatów PKO Banku Polskiego, oraz płacić za zakupy w kilku tysiącach sklepów internetowych obsługiwanych m.in. przez Dotpay, eCard, eService, Przelewy24 i Transferuj.pl.

Aby dołączyć do użytkowników bankowości mobilnej nowej generacji, należy zainstalować na telefonie bezpłatną aplikację IKO, którą można pobrać z odpowiedniego sklepu (np. Google Play, Apple App Store, Sklepu Windows Phone) lub zamówić na stronie iko.pkobp.pl.