Allegro.pl pod koniec stycznia zostanie udostępnione w zupełnie nowej odsłonie. W serwisie pojawią się nowe funkcjonalności, a szata graficzna będzie nawiązywać do strony Pinterest.com. – informują Wirtualnemedia.pl

Nowa wersja Allegro.pl została przygotowana zupełnie od początku. W serwisie zmieni się zarówno szata graficzna, jak też sposób korzystania z niego przez użytkowników. Zintegrowane zostaną funkcjonalności, które wprowadzono w ostatnim okresie, m.in. zmieniony sposób wystawiania ofert, opcja zakupów na raty czy zakupy bez zakładania konta. W efekcie najważniejsze działania wykonywane przez użytkowników – rejestrowanie i logowanie się, wystawianie, licytowanie i kupowanie przedmiotów – mają być prostsze.

Z kolei nowa szata graficzna Allegro jest inspirowana Pinterest.com, serwisem społecznościowym opartym na dzieleniu się treściami graficznymi. Dlatego na Allegro jeszcze bardziej wyeksponowane będą zdjęcia oferowanych produktów, a poszczególne strony będą „dłuższe”, bardziej rozwijane w dół. Taki układ ma przypominać sklepy internetowe i kluby zakupowe oraz być lepiej dostosowany do urządzeń mobilnych.