E-sklepy zadbały o potrzeby klientów – w tym gorącym przedświątecznym okresie liczba ofert najbardziej popularnych artykułów w serwisie Nokaut.pl zwiększyła się aż o 183 tys.

Listę podarunkowych bestsellerów otwierają zabawki dla dzieci – zainteresowanie artykułami z tej kategorii w listopadzie wzrosło czterokrotnie, a liczba ofert produktów w tym sektorze w serwisie Nokaut.pl zwiększyła się aż o 17%.Do najczęściej oglądanych towarów należą klocki, zabawki edukacyjne i drogowe, pojazdy samochodowe oraz kolejki i tory. Tegorocznym niekwestionowanym hitem okazały się jednak lalki.

Wśród najchętniej kupowanych prezentów dla mężczyzn prym wiodą zegarki. Ten odwieczny symbol elegancji i luksusu wyszukiwany był 10-krotnie częściej niż perfumy. A jest w czym wybierać – sprzedawcy internetowi zwiększyli liczbę ofert w tym segmencie aż o 10 tys.! Z kolei użytkownicy, poszukujący upominków dla kobiet, skupili swoją uwagę głównie na kategorii “Biżuteria”, z której najczęściej decydowali się na kolczyki. Ruch wzrósł także wśród zegarków damskich, bransoletek, pierścionków oraz zapachów

Kryzys nie zniechęcił Polaków, by inwestować w najdroższe upominki w postaci elektronicznych gadżetów. Największą popularność zdobyły m.in. telefony komórkowe, laptopy, drukarki oraz tablety. Dotychczasowi właściciele sprzętów elektronicznych mogą także liczyć na prezent w postaci akcesoriów.

W tym roku nie odnotowano większego zapotrzebowania na książki, co niestety potwierdza tendencję spadkową w polskim czytelnictwie. Chętniej natomiast Polacy grają w gry na konsole – zainteresowanie kupnem produktów w tym sektorze wzrosło aż dwukrotnie, a ilość ofert dostępnych w e-sklepach zwiększyła się o 8%.