Polski Standard Płatności przygotował kolejną interesującą promocję na zakupy dla wszystkich użytkowników BLIKA. Przez cały tydzień, od 5 do 11 października każdy, kto zdecyduje się zapłacić za wybrane artykuły BLIKIEM, otrzyma rabat w wysokości 20 procent, (ale nie większy niż 500 zł). Promocja nie łączy się z innymi rabatami i obejmuje najnowszą kolekcję jesień-zima 2015/2016.

Gino Rossi to jedna z najlepiej rozpoznawalnych i cenionych polskich marek, która zajmuje czołową pozycję w segmencie obuwia. Sieć sprzedaży obejmuje 66 sklepów w Polsce i za granicą oraz 9 sklepów outletowych. Zniżka na zakupy obowiązuje wyłącznie w salonach regularnych Gino Rossi (wszystkich salonach firmowych poza outletami) na obuwie i torby.

Simple Creative Products to marka modowa, należąca do grupy kapitałowej Gino Rossi, mająca obecnie ponad 60 salonów w Polsce. Markę Simple charakteryzuje ciekawy design odzieży, wysoka jakoś, dbałość o szczegół oraz funkcjonalność. W tym przypadku zniżka przyznawana jest nie tylko za zakupy w salonach regularnych, ale także w e-sklepie.

Celem PSP jest upowszechnienie najwygodniejszej i najpopularniejszej wielokanałowej formy płatności. Już teraz BLIKIEM można zapłacić w kilkudziesięciu tysiącach sklepów internetowych za pośrednictwem integratorów płatności internetowych, takich jak: Dotpay, Przelewy24, Transferuj.pl, CashBill, eCard, czy First Data. Zakupy za pomocą BLIKA zrobimy też w ponad 129 tysiącach terminali płatniczych, obsługiwanych przez eService i First Data Polska w sklepach stacjonarnych, kawiarniach i lokalach (w fazie wdrożenia terminali POS znajduje się Paytel). Ale BLIK to także bezpieczna wypłata gotówki z większości, bo z ponad 12,5 tys. bankomatów, bez konieczności zabierania z domu portfela. Należą do nich między innymi bankomaty sieci Euronet.

Obecnie z systemu płatności mobilnych BLIK mogą korzystać wszyscy użytkownicy, którzy zainstalują na swoim telefonie aplikację mobilną banku – uczestnika systemu i aktywują               w niej BLIKA. Obecnie jest ich już ponad milion. Wśród banków umożliwiających tego typu płatności znajdują się: Alior Bank, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski, mBank (również Orange Finanse), PKO Bank Polski oraz Inteligo.