Już od początku 2015 roku klienci Zalando w Niemczech będą mogli odbierać internetowe zakupy nawet podczas swojej nieobecności w domu – informuje evigo.pl.

Będzie to możliwe dzięki zastosowaniu PaketButler, specjalnych, ogniotrwałych toreb, które klienci mogą  zainstalować na zewnątrz swoich mieszkań lub domów. Pomysłodawcą tego rozwiązania jest Deutsche Telekom, a firmą która będzie dostarczać przesyłki – DHL.

Zalando rozpocznie testy PaketButler w styczniu 2015 roku. Potrwają one przez trzy miesiące i weźmie w nich udział 200 mieszkańców Berlina. Jeżeli program pilotażowy zakończy się sukcesem, niemiecki gigant sprzedaży internetowej nie wyklucza wprowadzenia tego rozwiązania na stałe do swojej oferty.

Cały system działa bardzo prosto. Klient wchodzi do sklepu internetowego Zalando i zamawia przesyłkę pod wskazany przez siebie adres. Gdy paczka jest przygotowana do wysłania, firma kurierska DHL informuje o tym kupującego. Ten może wówczas umieścić przed drzwiami specjalną, zamykaną na elektroniczny zamek torbę. System zabezpieczeń oparty jest na technologii NFC. Dzięki temu kurier może otworzyć torbę i umieścić w niej paczkę. Torba jest przymocowana do drzwi za pomocą specjalnego uchwytu, który uniemożliwia jej kradzież. W ten sam sposób klient może również zwrócić produkty, których z jakiś powodów nie zamierza jednak kupować.