Klarna, globalny bank detaliczny, dostawca płatności oraz aplikacja zakupowa, ogłosiła partnerstwo z Restaurant Club, który, tym samym, dołączył do 4 tys. działających w Polsce sprzedawców oferujących opcję “Zapłać za 30 dni” od Klarny. Od teraz miłośnicy jedzenia będą mogli płacić za uczestnictwo w festiwalu Restaurant Week oraz innych wydarzeniach kulinarnych organizowanych przez Restaurant Club w ciągu 30 dni, bez dodatkowych opłat.

„Naszym celem jest połączenie restauracji z jak największą liczbą polskich miłośników jedzenia i zaoferowanie im innowacyjnych usług, w tym lepszych i bardziej elastycznych metod płatności Jesteśmy podekscytowani partnerstwem z Klarną, które moim zdaniem pomoże nam mocniej skoncentrować się na konsumentach” – stwierdził Maciej Żakowski, współtwórca Restaurant Club

„Partnerstwo z Restaurant Club i sponsorowanie Restaurant Week to ekscytujący moment dla Klarny w Polsce, ponieważ ruszamy na podbój płatności w nowym segmencie rynku – festiwali kulinarnych i gastronomii ” – powiedział Łukasz Dwulit, Country manager Klarny w Polsce. „Jesteśmy pewni, że uczestnicy Restaurant Week docenią wygodę jaką daje im Klarna i” – dodaje.

W tym roku Restaurant Week rozpocznie się w środę 12 października i potrwa aż do 13 listopada., Miłośnicy jedzenia będą mieli okazję spróbować najlepszych dań z najbardziej oryginalnych restauracji. Festiwal jest wierny filozofii zero-waste – #SzanujJedzenie. Dzięki innowacyjnemu systemowi pre-rezerwacji, który oferuje możliwość wcześniejszego wyboru menu przy dokonywaniu rezerwacji online, marnowanie żywności w restauracjach ograniczone jest do minimum. Przy okazji realizując transakcję przez Internet, goście Restaurant Week będą mogli w łatwy sposób opłacić rezerwację Klarną i cieszyć się doświadczeniami, za które zapłacą w ciągu 30 dni.