Polski Standard Płatności rozpoczął współpracę z PayU, największym dostawcą płatności internetowych w Polsce. Oznacza to, że niebawem płatność BLIKIEM będzie dostępna w sklepach i serwisach internetowych obsługiwanych przez PayU.

Nawiązanie współpracy z PayU S.A. jest kolejnym bardzo ważnym krokiem w kierunku popularyzacji systemu płatności mobilnych BLIK w eCommerce. BLIK staje się głównym, najwygodniejszym i najszybszym sposobem płatności w internecie – a właśnie tego oczekują od nas nasi użytkownicy. Współpraca z PayU to dla nas naturalny kierunek rozwoju, mówi Dariusz Mazurkiewicz, Wiceprezes Polskiego Standardu Płatności, operatora systemu BLIK.

Według prognoz,  polski rynek eCommerce także w tym roku odnotuje dwucyfrowy wzrost i osiągnie wartość ponad 36 mld zł. Systematycznie rośnie także liczba eKonsumentów – już ponad połowa Polaków robi zakupy online. W każdym miesiącu dokonują oni kilkudziesięciu milionów transakcji w tym kanale zakupowym. Zdecydowaną większość z nich obsługuje PayU.

 – W zakresie obsługi i rozliczania transakcji bezgotówkowych w internecie oferujemy bezpieczne i zaawansowane technologicznie rozwiązania, które są bardzo łatwe w użyciu dla konsumentów, bo bardzo często oparte o jedno kliknięcie. Internet daje jednak możliwość zaoferowania różnorodnych kanałów płatności – jednym z nich, bardzo ważnym, jest BLIK. Rozpoczynając współpracę z nowym Partnerem, chcemy zagwarantować wszystkim kupującym online dostęp do najlepszych sposobów płatności, a oni sami wybiorą i zdecydują, co jest dla nich najwygodniejsze, mówi Sylwia Bilska, Dyrektor Generalny i Członek Zarządu PayU.

Aplikację z aktywowanym BLIKIEM posiada obecnie ponad 2 miliony osób. Od momentu, gdy system został uruchomiony dokonano nim ponad 6 milionów transakcji. BLIKIEM, poza kanałem eCommerce, można płacić w ponad 162 tysiącach terminali płatniczych, w sklepach stacjonarnych, kawiarniach i lokalach usługowych. BLIK to także wygodna i bezpieczna wypłata gotówki z większości, bo z około 14,5 tys. bankomatów (w sieci Euronet, Planet Cash oraz banków uczestników) oraz płatności bezpośrednio na numer telefonu w usłudze P2P
(w tej chwili w ING Banku Śląskim, Banku Millennium, Banku Zachodnim WBK, mBanku i PKO Banku Polskim).