Firma Zebra Technologies, dostawca kompletnych rozwiązań do identyfikacji, śledzenia oraz zarządzania zasobami i procesami, znalazła się w kwadrancie wizjonerów w najnowszym raporcie firmy Gartner pt. „Wired and Wireless Local Area Network (WLAN) Access Infrastructure Magic Quadrant” za 2015 r.

Raport „Gartner Wired and Wireless LAN Magic Quadrant” skupia się na firmach, których rozwiązania umożliwiają dostęp do infrastruktury w zakresie łączności pomiędzy sieciami przedsiębiorstw a użytkownikami końcowymi lub przyłączonymi do sieci urządzeniami.

W raporcie stwierdzono, że: „Dostawca zaliczony do kategorii wizjonerów wykazuje się zdolnością do poszerzania funkcjonalności swoich rozwiązań w celu zaoferowania wyjątkowego i wyróżniającego go podejścia do rynku. Wizjonerzy wprowadzają innowacyjne rozwiązania w jednym lub w kilku kluczowych obszarach technologii warstwy dostępowej w ramach przedsiębiorstwa (np. w zakresie konwergencji, bezpieczeństwa, zarządzania czy efektywności operacyjnej). Umiejętność stosowania wyróżniających się funkcjonalności w ramach całej warstwy dostępowej będzie rzutowała na ich pozycję”.