Zebra Technologies Corporation, dostawca rozwiązań cyfrowych umożliwiających firmom inteligentne łączenie danych, zasobów i ludzi, zaprezentował dziś nowy ultrawytrzymały komputer mobilny z serii MC9400. Wyposażona w łączność o charakterze publicznym i prywatnym 5G i Wi-Fi 6E, seria MC9400 została zaprojektowana w celu zwiększenia wydajności przepływu pracy i bezpieczeństwa urządzeń w handlu detalicznym, magazynach, produkcji oraz transporcie i logistyce.

Seria MC9400 to tak naprawdę prawdziwa ewolucja ultrawytrzymałych komputerów mobilnych firmy Zebra. Jest to również pierwsze urządzenie z rodziny MC9000, które oferuje łączność 5G (tylko dane) i Wi-Fi 6E, najszybszą dostępną obecnie prędkość połączenia. MC9400 jest bezpiecznym i ekonomicznym, bezprzewodowym rozwiązaniem niezbędnym do wydajnej pracy w wymagających środowiskach przemysłowych – wewnątrz i na zewnątrz – w tym również w chłodniach. Dzięki maksymalnej szybkości i wydajności MC9400 zwiększa produktywność pracowników pierwszej linii podczas przeładunku w magazynie, śledzenia produktów w zakładzie produkcyjnym lub zarządzania zasobami w porcie, na placach lub w innych trudnych warunkach.

„Seria MC9400 stanowi ważny punkt zwrotny w dziedzinie łączności bezprzewodowej, skanowania i bezpiecznego uwierzytelniania, zapewniając naszym klientom większe korzyści operacyjne” – komentuje Julie Johnson, Senior Vice President i General Manager, Enterprise Mobile Computing, Zebra Technologies. „Najnowsze ultrawytrzymałe rozwiązanie mobilne firmy Zebra jest doskonałym przykładem tego, jak pomagamy pracownikom na pierwszej linii frontu pracować w nowy sposób, aby zwiększyć wydajność i produktywność”.

Oprócz zapewnienia najnowocześniejszej łączności bezprzewodowej, seria MC9400 została wzbogacona o nowy moduł skanujący Zebra SE58 o rozszerzonym zasięgu z technologią IntelliFocustm . Taka zmiana umożliwia pracownikom skanowanie kodów kreskowych z odległości do 30,5 m. Nowy zielony punkt laserowy skanera (celownik) zapewnia lepszą widoczność – nawet w świetle dziennym – niż typowy czerwony punkt, ułatwiając pracownikom skanowanie przedmiotów w trudno dostępnych miejscach, takich jak choćby wysoki regał magazynowy. Skaner można dodać do istniejącej floty komputerów mobilnych MC9000 bez konieczności zakupu nowych akcesoriów, co minimalizuje przestoje w pracy.

Dodatkowo, seria MC9400 oferuje technologię Identity Guardiantm biometryczne rozwiązanie do rozpoznawania i uwierzytelniania twarzy, które zapewnia pracownikom szybki, łatwy i bezpieczny dostęp do urządzenia oraz minimalizuje ryzyko udostępniania lub łamania haseł. Unikalne profile użytkowników są przechowywane w zaszyfrowanym kodzie QR, dzięki czemu urządzenie może być udostępniane nieograniczonej liczbie użytkowników, co z kolei zapewnia większą elastyczność. Urządzenie jest również wyposażone w nową baterię BLE, która w połączeniu z aplikacją Zebra Device Tracker zapewnia pracownikom możliwość zlokalizowania urządzenia – niezależnie od tego, czy jest ono włączone, czy wyłączone – minimalizując czas i koszty związane z zagubionym sprzętem.