Nowe komputery z serii EC50 i EC55 firmy Zebra to smukła, wzmocniona obudowa i bogaty pakiet oprogramowania. Sprzęt, przypominający designem smartfon, oferuje możliwość wygodniejszej współpracy oraz poprawy indywidualnej wydajności i produktywności

Firma Zebra Technologies Corporation , zaprezentowała nową serię EC5x – nową kategorię indywidualnych komputerów mobilnych zaprojektowanych do utrzymywania stałej łączności między pracownikami i ciągłego dostępu do danych. Seria EC5x to najcieńsze i najlżejsze mobilne komputery firmy Zebra.

Komputery serii EC5x zostały zaprojektowane jako sprzęt firmowy, przypisany indywidualnie do konkretnego pracownika, który użytkuje go przez cały dzień, pozostając w stałym kontakcie ze współpracownikami, bez względu na to, gdzie przebywają w danej chwili. Taka funkcjonalność zdecydowanie zwiększa swobodę użytkowania urządzenia oraz ułatwia pracę w zmiennych warunkach. Modele serii EC5x przeznaczone są dla pracowników handlu detalicznego , branży hotelarsko-gastronomicznej, sprzedawców w terenie, kurierów, urzędników oraz pomocniczego personelu medycznego. Urządzenia te pomagają zoptymalizować ich pracę na różnych stanowiskach, m.in. przy wsparciu sprzedaży, pracę w mobilnym punkcie sprzedaży, inwentaryzację, zarządzanie zadaniami, usługi concierge, bezpośrednie dostawy do sklepów (DSD), transport pacjentów, współpracę w zespołach czy utrzymanie czystości w obiektach.

Wszechstronne modele EC5x mieszczą się w kieszeni, a z odpowiednimi akcesoriami mogą być noszone przy ubraniu. Współpracują z systemem Workforce Connect, który dzięki obsłudze wiadomości tekstowych ułatwia kontakty między pracownikami, jest kompatybilny ze sprzętem PBX i obsługuje usługi PTT. Jest przystosowany do współpracy z czytnikami RFID oraz może być zamontowany w specjalnym uchwycie pistoletowym zwiększającym komfort przy długotrwałym, częstym sczytywaniu kodów. Odporny na zalania wodą, upadki oraz kurz najnowszy komputer mobilny to urządzenie o wzmocnionej konstrukcji, które łatwo można zmienić w komputer stacjonarny, montując go w stacji dokującej podłączonej do monitora i klawiatury.

Modele serii EC5x wyposażono w 5-calowy ekran HD, przez co użytkownikom przypominają zwykłe smartfony, jednak posiadają one też dodatkowe funkcje skanowania, lepszą łączność WiFi oraz pakiet programów Mobility DNA firmy Zebra, obejmujący dodatkowe zabezpieczenia, narzędzia programistyczne oraz aplikacje do optymalizacji działalności firmy. Komputery EC5x potrafią skanować prawie wszystkie kody w każdych warunkach, a tylnym aparatem o rozdzielczości 13 megapikseli można robić szczegółowe fotografie, dokumentując w ten sposób dostawy lub realizację zadań. Ponadto, standardowe baterie EC5x zapewniają możliwość intensywnej pracy przez dłużej niż jedną zmianę.

Modele EC5x wyposażone są w funkcję Device Tracker, stanowiącą część pakietu Mobility DNA, która umożliwia zlokalizowanie urządzenia, nawet po jego wyłączeniu. W czasach, gdy pracownicy pierwszej linii oczekują coraz mniejszych i poręczniejszych urządzeń oraz gdy ich praca coraz częściej zależy od urządzeń mobilnych, ograniczenie ryzyka kradzieży takiego sprzętu to jeden z priorytetów działalności biznesowej. Chmurowe rozwiązanie Device Tracker stale monitoruje lokalizację urządzenia oraz status połączenia z siecią, wykorzystując istniejącą sieć WiFi, oszczędny tryb Bluetooth oraz funkcje audio, wspomagając w ten sposób stałe lokalizowanie komputera.

W odróżnieniu od stale zmieniającej się oferty modeli smartfonów konsumenckich, których średni okres użytkowania to 18 miesięcy, modele serii EC5x oferowane będą w sprzedaży przez cztery lata, dzięki czemu mogą wkomponować się na stałe w krajobraz firmy, mimo jej wzrostu i rozwoju technologii. Okres wsparcia dla komputerów EC5x wynosi cztery lata po zakończeniu sprzedaży, co daje w sumie ośmioletnie wsparcie techniczne licząc od premiery modeli. Użytkownicy nowych komputerów będą mieli też do dyspozycji LifeGuard for Android, pierwsze tego typu w branży rozwiązanie zabezpieczające oprogramowanie komputerów mobilnych klasy korporacyjnej, dzięki czemu aktualizacje bezpieczeństwa dla serii EC5x dostępne będą w sumie przez osiem lat.

Dzięki innowacyjnemu podejściu firmy Zebra bazującemu na rozwiązaniach platformowych, firmy uzyskują dostęp do największej branżowej oferty komputerów klasy korporacyjnej opartych na systemie Android 10. Klienci firmy Zebra uzyskują w ten sposób dostęp do aplikacji opracowywanych przez czołowych niezależnych dostawców oprogramowania, które mogą wykorzystywać w swoich urządzeniach, również w najnowszych modelach EC5x, minimalizując złożoność swojej infrastruktury, a maksymalizując bezpieczeństwo na długie lata użytkowania sprzętu.