Sklep internetowy Mennicy Skarbowej rozszerzył swoje portfolio o metodę przelewów bezpośrednich SOFORT Banking. Polscy klienci mogą teraz w bezpieczny i szybki sposób dokonywać płatności za metale szlachetne czy numizmaty.

Mennica Skarbowa jest jednym z największych sprzedawców złota inwestycyjnego na polskim rynku. Posiada szeroką ofertę produktową w zakresie metali szlachetnych, a dzięki uruchomieniu sklepu internetowego umożliwia klientom nie tylko wygodniejszy i bardziej przejrzysty dostęp do własnych zasobów, ale przyczynia się także do usprawnienia samego procesu zakupów.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości podjęcia współpracy z SOFORT Banking. Jako spółka notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych dbamy o bezpieczeństwo dokonywanych transakcji, jak i danych naszych klientów. Spełniamy wszelkie wytyczne stawiane przez Generalnego Inspektora Informacji Finansowej, jak i Głównego Inspektora Danych Osobowych. Dodatkowo, komunikacja z naszymi serwerami jest szyfrowana poprzez wykorzystanie protokołu SSL. Cieszymy się, że udało nam się wybrać dostawcę metod płatności on-line, który podobnie, jak my,koncentruje się na bezpieczeństwie swoich klientów” – powiedział, Patryk Matysiak, Specjalista ds. Marketingu w Mennicy Skarbowej.

W ubiegłym roku SOFORT Banking obsłużył ponad 36 milionów transakcji pochodzących z 30 000 sklepów internetowych. Kontynuując rozwój, SOFORT Banking, poza Polską jestobecny na 10 europejskich rynkach: w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Belgii, we Włoszech, w Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii i na Węgrzech. SOFORT Banking jest jedną z najbezpieczniejszych metod płatności on-line. W ponad 100 milionach transakcji przeprowadzonych za pośrednictwem SOFORTu, nie stwierdzono ani jednego wypadku fraudu ze szkodą dla klienta końcowego.